Polskie Radio
Section05
dotacje

Zapobieganie afrykańskiemu pomorowi świń. ARiMR zapowiada kolejną transzę wsparcia dla rolników

Od 7 września do 6 października rolnicy mogą składać wnioski o wsparcie na inwestycje zapobiegające afrykańskiemu pomorowi świń (ASF) - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dodano, że dofinansowanie do 100 tys. zł będzie można otrzymać m.in. na ogrodzenie chlewni czy posadowienie silosu na paszę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ARiMR rolnictwo ASF dotacje świnie

Dotacje dla rolników, którym nie zapłacono za produkty rolne. Za kilka dni ustawa wejdzie w życie

Ustawa o Funduszu Ochrony Rolnictwa wchodzi w życie 1 lipca; Polska otrzymała notyfikację Komisji Europejskiej na przekazania 50 mln zł dotacji do KOWR na wypłatę rekompensat dla rolników, którzy od odbiorców swoich produktów nie otrzymali zapłat. KOWR deklaruje, że jest gotowy przeprowadzić cały proces.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KOWR rolnictwo dotacje Komisja Europejska POLSKA

"Nie faworyzował żadnych podmiotów". Wiceminister Rzymkowski o programie MEiN

- Program MEiN nie faworyzował żadnej kategorii podmiotów, a kryteria miały charakter obiektywny - przekonywał wiceminister Tomasz Rzymkowski, mówiąc o konkursie MEiN przyznającym dotacje organizacjom pozarządowym. Według posłanki Krystyny Szumilas (KO) "pieniądze z programów idą do organizacji związanych z PiS".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji i Nauki dotacje edukacja szkoła

NASZ NEWS Pomorze: marszałek województwa przyznał dotację na otwarcie firmy synowi wicemarszałka. Chodzi o 60 tys. zł

- Wszystko odbyło się zgodnie z prawem - mówi lekarz Maciej Bonna. Tak syn wicemarszałka województwa pomorskiego - Leszka Bonny - tłumaczy przekazanie dotacji na rozpoczęcie działalności w kwocie 60 tys. zł. Decyzję o jej przyznaniu wydał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, czyli bezpośredni przełożony Leszka Bonny. Po czym Maciej Bonna uruchomił firmę z adresem korespondencyjnym w kamienicy w centrum Chojnic należącej do swojego ojca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie dotacje unijne dotacje regiony

Dotacja podręcznikowa. Szef MEiN: wprowadzamy przepis, który zwiększy limit wydatków

- Z uwagi na obecność ukraińskich uczniów w polskich szkołach nastąpiło pewne niedoszacowanie dotacji podręcznikowej - przyznał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - W tym momencie procedowany jest przepis ustawy, który zwiększa limit tych wydatków - poinformował. Zapewnił też, że do końca tygodnia "wszyscy dostaną środki finansowe na dotację podręcznikową".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek dotacje

"Certyfikat dla małych księgarni": jak można dostać dofinansowanie z resortu kultury?

Jeszcze  tylko do poniedziałku 29 sierpnia można składać wnioski do programu "Certyfikat dla małych księgarni". W ramach, tego programu kameralne księgarnie mogą otrzymać do 40 tys. złotych dofinansowania. Łączny budżet tegorocznej edycji programu wynosi 4 mln złotych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA książki KULTURA dotacje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pomoc czytelnictwo

"Big data w polskim rolnictwie". Nowe dotacje związane z technologiami cyfrowymi

Wsparcie związane z usługami rolniczymi zostało rozszerzone o cztery zakresy usług m.in. związanych z leśnictwem czy wykorzystaniem technologii cyfrowych. Nabór wniosków w tej sprawie ruszy 7 lipca. "Nowe przepisy mają zachęcać do wykorzystywania sztucznej inteligencji i big data w polskim rolnictwie" - podkreślono w informacji resortu rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo cyfryzacja dotacje big data Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi las

Aktywizacja seniorów. MRiPS: ponad 280 projektów z dofinansowaniem

W ramach tegorocznej edycji programu "Aktywni+" Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zdecydowało o dofinansowaniu 280 projektów, których celem jest szeroko pojęta aktywizacja osób starszych. 281 organizacji otrzymało łącznie 38 mln zł - poinformował wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej dotacje senior społeczeństwo

Rusza kolejna edycja programu "Mój prąd". Nowe zasady, dotacja nawet ponad 20 tys. zł

- Przy nowym systemie rozliczeń prosumentów i aktualnych cenach energii, wliczając w to dotacje z programu "Mój prąd" oraz ulgę termomodernizacyjną, inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się w ok. 7,5 roku - wylicza wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna OZE fotowoltaika dotacje panele słoneczne

"Laboratoria przyszłości". Szef MEiN: w ramach programu do szkół trafiło blisko miliard złotych

- W ramach programu "Laboratoria przyszłości" do szkół w całej Polsce trafiło w sumie blisko miliard złotych - powiedział w poniedziałek w Nowej Sarzynie na Podkarpaciu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dzięki wsparciu z ministerstwa zakupione zostały m.in. drukarki 3D, nowoczesny sprzęt do nagłaśniania, studio nagrań, mikroporty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki dotacje Przemysław Czarnek dzieci społeczeństwo GOSPODARKA