Urodzinowy toast za Tarasa Szewczenkę

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 09:06
W "Wybieram Dwójkę" opowiemy o obchodach 200. rocznicy urodzin ukraińskiego wieszcza, które odbyły się pod pomnikiem poety na Skwerze Szewczenki w Warszawie.
Taras Szewczenko - autoportret
Taras Szewczenko - autoportretFoto: Wikimedia/CC

Ponadto w audycji relacja z konferencji prasowej, na której zostanie ogłoszone nazwisko Laureata Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta 2014.
Nagroda przyznawana jest za wybitne dokonania artystyczne i intelektualne - przede wszystkim w dziedzinie poezji - nawiązujące do wartości, wokół których grawitowała twórczość Zbigniewa Herberta.
Będziemy też mówić o wystawie "Dalekie sąsiedztwo. Bliskie wspomnienia", którą otworzyli Prezydenci Polski i Turcji w Muzeum Sakip Sabanci w Stambule. Ekspozycja o wspólnej historii Polaków i Turków została zorganizowana z okazji 600-lecia ustanowienia stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami.

Gościem Katarzyny Nowak będzie też Magdalena Sendecka - krytyk filmowy, która opowie o najnowszych premierach kinowych.
Zapraszamy.

10 marca (poniedziałek), godz. 16.00-18.00
bch

Zobacz więcej na temat: poezja Taras Szewczenko

Czytaj także

Nigeryjczyk najlepiej recytowal wiersze ukraińskiego wieszcza

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 17:12
Zorganizowany w Doniecku konkurs recytacji wierszy ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki wygrał student z Nigerii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taras Szewczenko – patron ukraińskich protestów

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 06:03
– Wiersze Tarasa Szewczenki na Majdanie deklamują wszyscy, niezależnie od wykształcenia. Jest on dla Ukraińców zjawiskiem absolutnie uniwersalnym, gdy trzeba odpowiedzieć na najważniejsze pytania – mówił w Dwójce Mirosław Czech.
rozwiń zwiń