Palestyńska matnia oczami Pawła Smoleńskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 15:30
W cyklu "Literatura non-fiction" zapraszamy na spotkanie z autorem książki "Oczy zasypane piaskiem. Notatki z Palestyny".
Paweł Smoleński
Paweł SmoleńskiFoto: PAP/Rafał Guz

Konflikt izraelsko-palestyński od dawna pozostaje w kręgu zainteresowań jednego z najlepszych polskich reporterów. W swej ostatniej książce Paweł Smoleński przygląda się aktualnym stosunkom pomiędzy tymi krajami. Jego obserwacje są efektem podróży w najbardziej zapalne tereny Palestyny i Izraela. W Jerozolimie, Gazie i wioskach na Zachodnim Brzegu dziennikarz niestrudzenie pytał: czy pokój jest wciąż możliwy? O odpowiedziach, które usłyszał, porozmawiamy w audycji "Literatura non-fiction".

Na spotkanie z Pawłem Smoleńskim zaprasza Katarzyna Nowak.

5 kwietnia (sobota). godz. 12.00-13.00

/

bch/mc

Zobacz więcej na temat: Palestyna Paweł Smoleński
Czytaj także

Mandela non-fiction

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 15:00
W "Przestrzeniach kultury" kolejna audycja z cyklu "Literatura non-fiction". Tym razem spotkaliśmy się z Wojciechem Jagielskim, autorem książki "Trębacz z Tembisy", w której pisze m.in. o Nelsonie Mandeli.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grażyna Jagielska: wyzwaniem było dla mnie zrobienie zakupów w supermarkecie...

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2014 13:00
- "Lękowcy" boją się chaotycznego tłumu. Często porzucają zakupy w połowie i uciekają - opowiadała w Dwójce autorka m.in. książek "Miłość z kamienia" oraz "Anioły jedzą trzy razy dziennie". Za zaangażowanie w pracę męża, słynnego korespondenta wojennego zapłaciła bardzo wysoką cenę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mariusz Szczygieł: kocham u reporterów ich obsesje

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 15:37
– Szukając tekstów, starałem się, żeby to buzowało jak w szampanie – o nowo wydanej "Antologii polskiego reportażu XX wieku" opowiadał w Dwójce redaktor tej niecodziennej publikacji Mariusz Szczygieł.
rozwiń zwiń