X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uniwersytet w Cambridge otworzy studia polskie

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2014 22:50
W ślady nowojorskiego Uniwersytetu Columbia idzie uczelnia w Cambridge. Od października 2014 roku ruszą tam studia polskie.
Uniwersytet w Cambridge otworzy studia polskie
Foto: fot. Formulax/Wikimedia Commons/CC

Program ten, dostępny w ramach znanego w świecie Wydziału Języków Nowożytnych i Średniowiecznych, zostanie uruchomiony dzięki porozumieniu czterech prywatnych sponsorów, w tym Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Wsparcie powstania nowych studiów polonistycznych na Uniwersytecie Cambridge jest w planach Fundacji pierwszym krokiem do utworzenia w przyszłości międzyuczelnianej sieci studiów polskich w Wielkiej Brytanii. To już druga inicjatywa Fundacji związana z tworzeniem takich katedr w prestiżowych ośrodkach akademickich za granicą. Od 2005 roku FNP wspiera także tworzenie Katedry Polskiej na Uniwersytecie Columbia (USA), która także rozpoczyna swoją działalność w roku akademickim 2014/15.

Wykłady i zajęcia będzie prowadził dr Stanley Bill - Australijczyk, który przyjechał do Polski 13 lat temu i początkowo pracował jako nauczyciel języka angielskiego. Szybka nauka języka polskiego pozwoliła mu na ukończenie studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także obronę doktoratu z literatury porównawczej (polskiej, rosyjskiej i angielskiej) w Stanach Zjednoczonych.

O swoich planach związanych z prowadzeniem studiów polskich na Cambridge opowie w "Skarbcu Nauki Polskiej". Drugim gościem audycji będzie wiceprezes Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej prof. Włodzimierz Bolecki.

25 lipca (piątek), godz. 15.00-15.30.

Zobacz więcej na temat: Dwójka NAUKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uniwersytet Columbia pomoże poznać Polskę

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 16:00
Prestiżowa nowojorska uczelnia od lipca 2014 r. otworzy stanowisko Profesora Katedry Polskiej. Funkcję obejmie dr Małgorzata Mazurek. - Mam nadzieję, że uda nam się zainteresować polską kulturą studentów z całego świata - powiedziała w Dwójce.
rozwiń zwiń