Festiwal Kolady w Teatrze Studio

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 08:50
Dziś w "Wybieram Dwójkę" zapowiemy festiwal prezentujący teatralne dokonania Nikołaja Kolady i prowadzonego przez niego teatru.
Nikołaj Kolada
Nikołaj KoladaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Festiwal Kolady odbędzie się w Teatrze Studio w dniach 7-17 listopada 2014. Projekt składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest realizacja spektaklu na podstawie "Rewizora" Nikołaja Gogola w reżyserii Nikołaja Kolady z zespołem Teatru Studio.

Druga część obejmie przegląd spektakli w reżyserii Kolady, zarówno tych z jekaterynburskiego Teatru: "Borys Godunow", "Tramwaj zwany pożądaniem", "Hamlet", "Wiśniowy sad" -  jak i z produkcji wyreżyserowanych przez Koladę w Polsce, "Marzenie Nataszy" (Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, "Maskarada” (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie).

Zapowiemy także  prapremierę spektaklu opartego na głośnej powieści Szczepana Twardocha "Morfina" w Teatrze Śląskim w Katowicach. Reżyserii "Morfiny" – historii śląskiego arystokraty, rozgrywającej się w Warszawie na początku niemieckiej okupacji, podjęła się Ewelina Marciniak.

Prowadzi: Katarzyna Nowak
Tytuł audycji: "Wybieram Dwójkę"

Data emisji: 6.11.2014

Godzina emisji: 16.00

bch

Zobacz więcej na temat: Nikolaj Kolada Rosja TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Izabella Cywińska: rosyjscy twórcy najlepiej mówią o człowieku

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2013 15:29
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z reżyserką nowej sztuki Nikołaja Kolady "Baba Chanel" - tragikomicznej opowieści o pięciu członkiniach chóru Olśnienie...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na wschód od Moskwy prawdziwą potęga jest... Nikołaj Kolada

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 22:00
- Wielu ludzi teatru na wschodzie uważa go za ojca współczesnej dramaturgii rosyjskiej - mówiła w Dwójce Agnieszka Lubomira Piotrowska, tłumaczka dramatów Nikołaj Kolady. Artysty, który w Jekaterynburgu ma własny teatr, festiwal i szkołę.
rozwiń zwiń