Jacek Dehnel. Facebooki i sestyny

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 21:00
W wieczór Święta Trzech Króli zapraszamy na spotkanie z poetą i pisarzem równie znanym, co młodym: Jackiem Dehnelem.
Swoją najnowszą powieść Jacek Dehnel (na zdj.) poświęcił Makrynie Mieczysławskiej, XIX-wiecznej oszustce, która podawała się za członkinię zakonu bazylianek, prześladowaną przez prawosławnych
Swoją najnowszą powieść Jacek Dehnel (na zdj.) poświęcił Makrynie Mieczysławskiej, XIX-wiecznej oszustce, która podawała się za członkinię zakonu bazylianek, prześladowaną przez prawosławnychFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Jest najmłodszym laureatem Nagrody Kościelskich (za tom "Żywoty równoległe" w 2005 roku), laureatem Paszportu "Polityki" z 2006 roku za powieść "Lala", autorem 7 tomików poetyckich i 8 książek prozą, tłumaczem, współzałożycielem Ochotniczego Hufca Porządkowania Cmentarza Żydowskiego w Warszawie, malarzem, człowiekiem naprawdę wielu zajęć.
Z Jackiem Dehnelem porozmawiamy o pożytkach z Facebooka i Wikipedii, o nestorach polskiej literatury, pantumach i sestynach, pamięci, utracie i oczywiście o najnowszej książce naszego gościa: powieści "Matka Makryna".

***
Na audycję z cyklu "O wszystkim z kulturą" we wtorek (6.01) w godz. 18.00-19.00 zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Matka Makryna". Dehnel spisuje historię XIX-wiecznej oszustki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 11:11
- Autor jest idealnie dopasowany do tematu, bo Jacek Dehnel ma pióro do pastiszu, a ta książka jest pastiszem pewnej konwencji mówienia o Polsce, patriotyzmie i legendzie romantycznej - mówił w Dwójkowej "Czytelni" Piotr Kofta".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pisarz jako towar najlepszy

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 10:00
Czy współcześnie sprzedaje się raczej książki, czy – ich autorów? W Dwójce rozmawialiśmy o tym, jak ważną częścią pracy pisarza stała się dziś praca nad wizerunkiem.
rozwiń zwiń