Jałowa ziemia i inne przestrzenie. Światy T.S. Eliota

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 19:00
Z okazji 50. rocznicy śmierci Thomasa Stearnsa Eliota - jednego z największych poetów XX wieku – zapraszamy na rozmowę o jego twórczości.
Ziemia jałowa, jedno z najsłynniejszych dzieł T.S. Eliota (na zdj.) ukazała się w 1922 roku
"Ziemia jałowa", jedno z najsłynniejszych dzieł T.S. Eliota (na zdj.) ukazała się w 1922 rokuFoto: Octave.H/Wikipedia, domena publiczna

W biografii pisarza Peter Ackroyd napisał: "Eliot był poetą, który bardzo mocno podkreślał wartość tradycji, a jednak nie miał prawdziwych poprzedników ani następców. Głos jego poezji jest tak charakterystyczny, że trudno go pomylić z kimkolwiek innym, a jednak komponując, posługiwał się tonem i głosem innych poetów, zapożyczając od nich i adaptując”.
W audycji o życiu T.S. Eliota oraz o jego twórczości poetyckiej opowie prof. Jerzy Jarniewicz (anglista, tłumacz, poeta), a o dramatach tego twórcy mówić będzie krytyk teatralny Janusz Majcherek. Usłyszymy wiersze i fragmenty poematów oraz radiowych realizacji sztuk Eliota.

***
Na "Strefę literatury" w niedzielę (11.01) w godz. 18.00-19.00 zapraszają Dorota Gacek i Iwona Malinowska.

Czytaj także

"Stanąć twarzą w twarz z życiem". Listy Virginii Woolf

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 14:00
Jaka była Virginia? Złośliwa, przenikliwa, zabawna, łapczywa w przyjaźniach, zmagająca się ze swoim cierpieniem, samotna. Jej korespondencja zdradza bardzo wiele.
rozwiń zwiń