X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stefan Treugutt – prześwietlanie teatru

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 08:20
Z okazji przypadającego w tym tygodniu Międzynarodowego Dnia Teatru opowiemy o jednym z mistrzów polskiej teatrologii.
Jeśli Stefan Treugutt recenzował jakiś spektakl, brał zawsze pod uwagę kształt teatralny, nie dramat
Jeśli Stefan Treugutt recenzował jakiś spektakl, brał zawsze pod uwagę kształt teatralny, nie dramatFoto: Binpage/Pixabay, lic. CC0 1.0

Stefan Treugutt był wybitnym krytykiem teatralnym i literackim, historykiem literatury, znawcą romantyzmu, miłośnikiem twórczości Juliusza Słowackiego, autorem kilku książek (m.in. "Beniowski. Kryzys indywidualizmu romantycznego."), wspaniałym popularyzatorem literatury i teatru w radiu i w telewizji. Do legendy przeszło jego "słowo przed spektaklem" poprzedzające kolejny Teatr Telewizji, czyli  czytanie sztuk "do oporu", "na wylot".

Jeśli recenzował jakiś spektakl, brał zawsze pod uwagę kształt teatralny, nie dramat. Przez wiele lat prowadził seminaria literacko-teatralne na Uniwersytecie Warszawskim, a także krótko - w Akademii Teatralnej w Warszawie. Był również wieloletnim pracownikiem Instytutu Badań Literackich.

Swojego promotora prac magisterskich wspominać w Dwójce będą: prof. Maria Prussak - kierownik Ośrodka Badań Filologicznych i Edytorstwa Naukowego w Instytucie Badań Literackich i prof. Barbara Osterloff - krytyk i historyk teatru, związana z warszawską Akademią Teatralną.

***

Na "Opowieści po zmroku" w poniedziałek (23.03) w godz. 22.15-23.00 zaprasza Iwona Malinowska.

jp/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konstanty Puzyna: krytyka teatralna u nas nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 13:00
– Uważa się go za wybitnego krytyka nie tylko dzięki temu, o czym pisał, lecz także dzięki temu, jak pisał – mówił Wojciech Majcherek o Konstantym Puzynie.
rozwiń zwiń