Czy doczekamy się polskiego "Breaking Bad"?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 14:00
Przeciętne aktorstwo, siermiężny humor, sztampowa realizacja - tak wciąż jeszcze przez wielu postrzegane są polskie seriale.
Czy polscy twórcy potrafiliby powołać do życia postać na miarę Waltera Whitea z Breaking Bad
Czy polscy twórcy potrafiliby powołać do życia postać na miarę Waltera White'a z "Breaking Bad"Foto: PAP/Photoshot/Frank Ockenfels/AMC

Ale czy ambitne propozycje w tej dziedzinie to nadal tylko wyjątki potwierdzające regułę? Z drugiej strony "House of Cards", "Dexter", "True Detective" czy "Braking Bad" - te i inne zagraniczne seriale zdobyły w Polsce i na świecie ogromną popularność. Czy są inspiracją dla rodzimych twórców? Jaki jest przepis na ambitny, polski serial? Między innymi o tym porozmawiamy w audycji "O wszystkim z kulturą". Naszymi gośćmi będą Magdalena Łazarkiewicz, Karolina Szymczyk-Majchrzak oraz Greg Zgliński.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" - w środę (22.07) w godz. 18.00-19.00 - zaprasza Paweł Siwek.

mm/mc

Czytaj także

"Gra o tron". Koniec internetowych cwaniaków

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 19:25
- Wcześniej przed każdym z odcinków najlepiej było wyłączyć internet. Teraz serial dogania książki, a nawet je wyprzedza - opowiadał w Dwójce Marcin Zwierzchowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Serial "Detektyw": apokalipsa jest tuż-tuż

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 17:30
- Jest tu wspaniała, powikłana akcja, świetne obrazy, muzyka. To wszystko składa się na bardzo integralną opowieść - mówi o serialu "Detektyw" prof. Zbigniew Mikołejko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seriale na najwyższym muzycznym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 13:00
Od "Twin Peaks", przez "The Knick", po "Detektywa". Oto najlepsze serialowe motywy muzyczne!
rozwiń zwiń