Wspomnienia żony Jerzego Jarockiego

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 14:00
Zapraszamy na cykl spotkań z Danutą Maksymowicz-Jarocką, aktorką i żoną reżysera, którego rocznica śmierci minęła w sobotę 10 października.
Audio
  • Danuta Maksymowicz-Jarocka o sobie (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Danuta Maksymowicz o tym, jak z Jerzym Jarockim wyswatał ją Różewicz (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Danuta Maksymowicz-Jarocka o współpracy Jerzego Jarockiego ze Starym Teatrem (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Danuta Maksymowicz-Jarocka o zapiskach pozostawionych przez męża (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Danuta Maksymowicz-Jarocka o ostatnich chwilach prof. Jerzego Jarockiego (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Jerzy Jarocki zmarł 10 października 2012 roku
Jerzy Jarocki zmarł 10 października 2012 rokuFoto: TVP/PAP/Jan Bogac

"Przeprosić chcę za głupie dowcipy i zrzędy. Starczego one dowodzą okresu, są wynikiem zmęczenia, ogromnego stresu i poczucia, że ziemia wali się pod mymi nogami" – pisał Jerzy Jarocki w nigdy nie wysłanym liście do Andrzeja Witkowskiego – scenografa, z którym współpracował przy ostatniej swojej inscenizacji, przy realizacji spektaklu "Sprawa" na motywach dramatu Juliusza Słowackiego "Samuel Zborowski".

Gościem cyklu Zapiski ze Współczesności będzie jego żona, aktorka Danuta Maksymowicz. Dzięki jej opowieściom będą Państwo mogli poznać inną twarz tego artysty. W gromadzonym przez zonę przez kilkadziesiąt lat archiwum, poza kolejnym wersjami doskonalonych scenariuszy, zachowały się zabawne rymowanki okolicznościowe, zagadki i wierszyki dla dzieci, ale także  korespondencja z autorami. To wstrząsający dokument niekiedy wspólnych, ale bardzo często rozbieżnych racji, priorytetów, optyk.

***

Na audycję "Zapiski ze współczesności" - od poniedziałku do piątku (12-16.10) w godz. 14.30-14.45 - zaprasza Anna Lisiecka.

mm/bch

Zobacz więcej na temat: Jerzy Jarocki TEATR
Czytaj także

Radziwiłowicz: psychoterapeuta? Czemu nie, przyjemna funkcja

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 15:00
Niezapomniany Mateusz Birkut z "Człowieka z marmuru", aktor Andrzeja Wajdy, Jerzego Jarockiego i Konrada Swinarskiego, a ostatnio psychoterapeuta Andrzej w serialu "Bez tajemnic". Bohaterem "Spotkania z mistrzem" był Jerzy Radziwiłowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Holoubek to dowód na istnienie Boga"

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2013 17:00
Piotr Fronczewski... debiutował niedawno w roli reżysera. W spektaklu "Ja, Feuerbach" Teatru Ateneum odnaleźć można podobno ślady wpływu, jaki wywarł na niego Gustaw Holoubek. - Jestem wyznawcą i czcicielem słowa - wyjaśnił Piotr Fronczewski w Dwójce.
rozwiń zwiń