Gilbert Keith Chesterton. Szkic do portretu

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2016 11:48
O pisarzu opowiedzą Joanna Puchalska, tłumaczka i wielbicielka Chestertona, oraz prof. Zdzisław Najder, znawca twórczości Josepha Conrada.
Gilbert Keith Chesterton
Gilbert Keith ChestertonFoto: wikimedia/domena publiczna

wiktor zborowski czyta chestertona 1200.JPG
Poznajcie "Człowieka, który był Czwartkiem"

Od środy 21 grudnia w cyklu "Książka do słuchania" Wiktor Zborowski czytał będzie powieść Gilberta Keitha Chestertona "Człowiek, który był Czwartkiem" w przekładzie Marii Skibniewskiej. Dzieło to nie tylko trzymający w napięciu szpiegowski kryminał, ale i powieść filozoficzna, nowoczesny moralitet o poszukiwaniu prawdy.

Goście Dwójki zastanowią się m.in., na ile "Człowiek, który był Czwartkiem", była odpowiedzią Chestertona na "Tajnego agenta" Josepha Conrada.

***

Na"Spotkania po zmroku" we wtorek (20.12) w godz. 21.30-22.00 zapraszają Anna Lisiecka i Małgorzata Szymankiewicz.

mc/jp

Czytaj także

"Jądro ciemności" – każdy z nas może być potworem

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 18:00
– To moralitet o tym, że sami dla siebie jesteśmy niezwykle nieprzewidywalni. W każdym z nas tkwi zagrożenie bycia Kurtzem – mówił w Dwójce literaturoznawca Karol Samsel o słynnym dziele Josepha Conrada "Jądro ciemności".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Conrad o Rosji: tygrys nie potrafi zmienić pręg na swej skórze

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 21:00
- "Le Monde" napisał ostatnio, że Joseph Conrad znakomicie zrozumiał rosyjską duszę. "W oczach Zachodu" i "Tajny agent" zawierają klucze do rozszyfrowania sytuacji na Ukrainie. Być może są za blisko, by Polacy potrafili z nich skorzystać - mówił w "Sezonie na Dwójkę" profesor Zdzisław Najder.
rozwiń zwiń