"re: Transmisja" w 99. rocznicę urodzin Johna Cage'a

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2011 13:36
5 września w Lublinie odbędzie się wydarzenie pod nazwą "re: Transmisja". Dwójka wyemituje utwór Cage’a "Aria (Fontana Mix)" a zgromadzeni na Placu Litewskim słuchacze będą go słuchać na przyniesionych przez siebie radioodbiornikach.
Audio
  • Jan Bernad o obchodach 99 urodzin Johna Cage'a w Lublinie (Trójka)
John Cage
John CageFoto: Hackerlovesme/Wikipedia Commons

Czas rozpoczęcia happeningu - 16:33 - wybrano nieprzypadkowo. W systemie dwunastogodzinnym to bowiem 4:33, co jest nawiązaniem do najsłynniejszego utworu Johna Cage'a - 4'33'' ("Cztery minuty trzydzieści trzy sekundy").

 

Zapraszamy wszystkich chętnych do akcji! Przynieś swój odbiornik radiowy, a jeśli nie masz, pożycz od babci i posłuchaj Johna Cage’a. Będzie możliwość podłączenia odbiorników do prądu. Prosimy o przybycie o godz.16:00 w celu nastrojenia radia na odpowiednie fale radiowe.

 

Wydarzeniu towarzyszyć będzie konferencja prasowa zorganizowana na Placu Litewskim o godz. 16.45 poświęcona przygotowaniom do realizacji w 2012 roku "Roku Johna Cage’a" w Lublinie w związku z 100. rocznicą urodzin artysty.

Organizatorem happeningu jest Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" w Lublinie we współpracy z Dwójką.

 

5 września (poniedziałek), godz. 4:33 po południu

Czytaj także

Muzyką może być wszystko

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 19:00
Szumy, szmery, dźwięki powycinane z niemuzycznej rzeczywistości, nawet cisza... Muzyka eksperymentalna, czerpiąca z życia codziennego, nie pozwala nam odpocząć, ale każe stawiać sobie pytania, dostrzegać więcej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

John Cage i samobójcy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2011 13:34
Książka o amerykańskim artyście, film Jana Komasy i łódzka premiera oper połączonych: "Dydony i Eneasza" oraz "Zamku Sinobrodego".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przypadek Johna Cage'a

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 15:19
Podstawowym postulatem muzyki Johna Cage'a było otwarcie się na dźwięki otaczającego świata. A to wiązało się z akceptacją przypadku i z radykalnie nową propozycją kształtowania dzieła.
rozwiń zwiń