Nowa ramówka Dwójki od 19 września

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2011 07:00
Nowe pasma i wielkie powroty starych znajomych - to wszystko czeka na nas już jesienią.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Polskie Radio/Jakub Szymczuk

Już 19 września wchodzi jesienna ramówka Dwójki. Oto najważniejsze nowości i zmiany:

Codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 14.30 zapraszamy na Zakładkę literacką - półgodzinny magazyn o dobrej książce. Ale to nie wszystko - godzina z literaturą także w niedzielę o godz. 22.00.

Powracają ulubione przez słuchaczy Lekcje muzyki - codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Wykłady prowadzi Piotr Orawski.

Koneserów jazzu ucieszy powrót audycji poświęconych muzyce improwizowanej: od poniedziałku do czwartku o godz. 22.00. A zatem: w poniedziałek Tomasz Szachowski zaprasza na Jazz piano forte, we wtorek Paweł Brodowski wsłuchuje się w Puls jazzu, we środę Czas na jazz z Krakowa. Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński zapraszają również we czwartek na Rozmowy improwizowane.

W piątek jazz nieco później - o godz. 23.00 Przemysław Psikuta zaprasza na Jam session w Dwójce. W sobotę Czas na jazz - cotygodniowa audycja Macieja Karłowskiego o godz. 18.00.

W piątkowy wieczór nowy, półtoragodzinny magazyn Kultura w wielkim mieście, poświęcony wszystkiemu, co warto obejrzeć, temu, gdzie warto pojechać i czego nie można ominąć. Audycję będą prowadzić Adam Suprynowicz, Mike Urbaniak ("WAW") oraz Marta Strzelecka ("Wprost"). Start - 23 września o godz. 18.00.

Weekend warto rozpocząć z Dwójką już w piątek od Wieczoru ze słuchowiskiem o godz. 22.00. Kolejny dzień zapowiada się bardzo muzycznie: o 17.00 powracają audycje Liszt polecony Chopin osobisty (naprzemiennie co dwa tygodnie). O godz. 19.00, oczywiście, Wieczór operowy. A na koniec dnia, o godz. 23.00 na zmianę Świat na scenie i Świat młodych.

W niedzielę o godz. 12.00 dwugodzinna audycja Aleksandra Laskowskiego pod tytułem Tematy przewodnie, czyli przegląd światowej prasy kulturalnej.

Oczywiście będą też pasma To się czyta (poniedziałek-piątek o 23:45), Wieczór ze słuchowiskiem (piątek o 22:00 i w niedzielę na zmianę z Zakładką literacka o 22:00).

Filharmonia Dwójki od poniedziałku do piątku oraz w niedziele o 19:00, a Wieczór operowy Dwójki w soboty o 19:00.

Publicystyka to Sezon na Dwójkę (poniedziałek-czwartek o 18:00) oraz Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego (soboty o 16:00).

 

Zapraszamy!

od poniedziałku do piatku o godz.