REKLAMA

"Mój wiek" po latach

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2012 11:04
Dwójka zaprasza na opowieść o niezwykłym dziele Aleksandra Wata, wielkim "pamiętniku mówionym", wyjątkowej panoramie XX wieku.
Audio
Mój wiek po latach
Foto: Flickr/fot. Mikko Luntiala, lic. CC

Poeta Aleksander Wat urodził się 1 maja 1900 roku, miał więc pełne prawo mówić o wieku XX - "Mój wiek". Tak też jest zatytułowana wielka księga - pamiętnik mówiony, zapis rozmów nagrywanych z Czesławem Miłoszem.

Najnowsze wydanie zostało opracowane przez prof. Rafała Habielskiego, z którym o kłopotach historyka z tą książką i o jej czytaniu porozmawia Joanna Szwedowska. W audycji przypomnimy również rozmowy Aleksandra Wata z Czesławem Miłoszem, nagrane w roku 1964.

Zapraszamy do wysłuchania obszernych fragmentów audycji

Posłuchaj archiwalnych nagrań związanych z Aleksandrem Watem zgromadzonych w serwisie specjalnym Polskiego Radia wolnaeuropa.polskieradio.pl

Czytaj także

Miłosz kochał Iwaszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2011 11:12
Ukazała się właśnie książka zawierająca korespondencję między Miłoszem a Iwaszkiewiczem. Publikacja w niezwykle przejmujący sposób pokazuje wielostronny portret wielkich twórców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramatyczne zmagania z ciemnością

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 16:16
Władysław Sebyła zginął w kwietniu 1940 roku w Charkowie. Jego niepokojącą, pełną religijnego napięcia twórczość stawiano obok Miłosza czy Czechowicza. Jego spory z Bogiem o sens ludzkiego życia i kształt świata wydają się aktualne również dziś.
rozwiń zwiń