Lutosławski i Penderecki na Warszawskiej Jesieni

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 09:00
W piątkowym "Notatniku Dwójki" zaproszeni do studia goście opowiedzą o dawnych koncertach Witolda Lutosławskiego i Krzysztofa Pendereckiego podczas Warszawskich Jesieni.

Przypadające na rok 2013 jubileusze wielkich osobowości muzyki polskiej tworzą wyjątkowo dobrą okazją do prześledzenia podczas tegorocznej Warszawskiej Jesieni dokonań tych kompozytorów i ich dzieł, takich jak: Koncert fortepianowy i III Symfonia Witolda Lutosławskiego, czy Pasja według św. Łukasza Krzysztofa Pendereckiego.

My w "Notatniku Dwójki" również spojrzymy w przeszłość. O utworach Witolda Lutosławskiego i Krzysztofa Pendereckiego wykonywanych na Festiwalach, rezonansie tych wykonań opowiedzą: Krzysztof Droba, Teresa Malecka, Rafał Augustyn i Daniel Cichy.

Na audycję zaprasza Beata Stylińska.

20 września (piątek), godz. 15.00

Czytaj także

Jan Ekier: młodość w Krakowie to niezapomniane koncerty

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2013 17:25
– Kraków ze względu na lokalizację pomiędzy Lwowem i zachodem Europy był miastem "przelotowym", przez które przewijało się wielu wybitnych muzyków – opowiadał Jubilat w "Notatniku Dwójki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Victoria Jankowska - harfa była jej pasją

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 16:54
– Poznałam Victorię jako uczennicę naszej szkoły. Weszła do mnie ze swoją mamą i od razu podeszła do harfy, zachłysnęła się widokiem tego eleganckiego instrumentu. Myślę, że od początku to była jej droga – opowiadała w Dwójce pierwsza nauczycielka Victorii Jankowskiej pani Anna Piechura.
rozwiń zwiń