Kazimierza Orłosia życie w opowiadaniach

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 22:45
W poniedziałkowym "Notatniku Dwójki" porozmawiamy z pisarzem Kazimierzem Orłosiem, który wydał właśnie książkę "Historia leśnych kochanków i inne opowiadania", wybór utworów pisanych od lat 60. ubiegłego wieku po dzień dzisiejszy.
Fragm. okładki książki Kazimierza Orłosia Historia leśnych kochanków i inne opowiadania, Wydawnictwo Literackie
Fragm. okładki książki Kazimierza Orłosia "Historia leśnych kochanków i inne opowiadania", Wydawnictwo LiterackieFoto: mat. prasowe

W "Notatniku Dwójki" Kazimierz Orłoś, prozaik, autor słuchowisk i publicysta, będzie mówił o swoim stosunku do literatury, o tym, co dla niego znaczy bycie pisarzem-realistą, i jak istotne dla pisarza jest doświadczenie życiowe. Opowie też o książce, nad którą właśnie pracuje, a która będzie opowieścią o dziadkach i pradziadkach z rodziny Mackiewiczów i Orłosiów, zawierającą m.in. osobiste wspomnienia pisarza.

Na audycję zaprasza Ewa Stocka-Kalinowska.

2 grudnia (poniedziałek), godz. 15.00

Czytaj także

Eksperymenty w literackim laboratorium przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2013 10:00
- Jednym z deficytów nie tylko polskiej, lecz także światowej kultury jest deficyt wymyślania przyszłości. Wiemy, czego nie chcemy, ale nie mamy pomysłu na jakąkolwiek alternatywę - mówił w Dwójce prof. Przemysław Czapliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio na Kresach – historia sklejana z fragmentów

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 10:00
– Ponad 90 procent archiwów radiowych uległo zniszczeniu podczas okupacji niemieckiej. Odtwarzamy historię Polskiego Radia z tego, co pozostało – mówił w Dwójce Ryszard Miazek, uczestnik sesji naukowej "Polskie Radio na Kresach II Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń