REKLAMA

Ballady Cohena w Studiu im. Witolda Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 12:34
W "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy na koncert pt. "Słynny niebieski prochowiec". Utwory Leonarda Cohena zabrzmią w nowych przekładach Romana Kołakowskiego.
Leonard Cohen
Leonard CohenFoto: Rama/wikimedia/CC BY-SA 2.0

leonard cohen free 1200.jpg
10 razy Cohen. Opowieści redaktorów Dwójki

"Słynny niebieski prochowiec" to spektakl muzyczny, ktory opowiada o młodości, miłości i buncie, o poezji i szalonych latach sześćdziesiątych. Postaci z piosenek Cohena Zuzanna, Jane, Młody, Obcy, Gość, Muzyk i Poeta opowiedzą o świecie, który jest niezmienny w swojej nieustannej zmienności, ale walczące ze sobą nieustannie dobro i zło zawsze znajdują ukojenie w największej wartości, jaką jest miłość. O spektaklu, który odbędzie się 1 maja o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, opowiadał Roman Kołakowski.

W audycji przedstawiliśmy też relację Róży Światczyńskiej z Drezna, gdzie otwarto nową salę  w tamtejszym Pałacu Kultury oraz gdzie odbył się prolog Music Festspiele.

Ponadto w audycji: Słowo na dzień, "Melodie z górnej półki", "Wiadomości kulturalne", "Archiwalnia" i rekomendacja kulturalna Jarosława Kiliana - reżysera teatralnego i wykładowcy.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w poniedziałek (1 maja) w godz. 6.00-8.00. Program poprowadzi Marcin Pesta.

bch

Zobacz więcej na temat: Leonard Cohen
Czytaj także

Opowieść o życiu, miłości i pasjach Leonarda Cohena

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2017 21:07
- Nie zrażajcie się tym, że Leonard Cohen kojarzy się głównie ze smutnymi balladami, bo nasz spektakl "Słynny niebieski prochowiec" jest rockowym materiałem i zabierze was w magiczną podróż - mówi aktorka Agata Klimczak.
rozwiń zwiń