X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe "Obrazki z wystawy". Musorgski i Wiedeńscy Filharmonicy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 12:00
Do wygrania album, na którym znakomita austriacka orkiestra pod dyrekcją Gustava Dudamela wykonuje słynny "cykl malarski" Modesta Musorgskiego, a także jego fantazję symfoniczną "Noc na Łysej Górze".    
Modest Musorgski, Obrazki z wystawy, Noc na Łysej Górze, Wiener Philharmoniker, Gustavo Dudamel (fragm. okładki płyty)
Modest Musorgski, "Obrazki z wystawy", "Noc na Łysej Górze", Wiener Philharmoniker, Gustavo Dudamel (fragm. okładki płyty)Foto: Deutsche Grammophon/mat. prom.

W audycji "Płyta na lato" (od poniedziałku do piątku w paśmie "Koncertowe wakacje" w godz. 13.00-14.00) prezentujemy interesujący, godny polecenia album oraz zadajemy związane z przedstawianym nagraniem pytanie.

Osoby, które chcą wziąć udział w konkursie, przesyłają odpowiedź pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto). Tekst należy poprzedzić prefiksem "lato.". SMS powinien mieć do 160 znaków. 

Regulamin konkursu Płyta na Lato 2017

***

W poniedziałek (7.08) można wygrać płytę:

Modest Musorgski, Obrazki z wystawy, Noc na Łysej Górze, Wiener Philharmoniker, Gustavo Dudamel

Pytanie konkursowe:

Oczekujemy od Państwa ogólnej refleksji na temat sztuki wykonawczej urodzonego w 1981 roku sławnego wenezuelskiego dyrygenta oraz skrzypka Gustavo Dudamela. Czym wyróżnia się wśród mistrzów batuty jego pokolenia?


Pictures_at_an_Exhibition.jpg

***

Lista płyt, które będzie można zdobyć w najbliższych dniach:

Wtorek (8.08)

Piotr Czajkowski, Koncert skrzypcowy D-dur, Serenada melancholijna, Walc-Scherzo, Esther Yoo, Philharmonia Orchestra, Vladimir Ashkenazy

Środa (9.08)

Dymitr Szostakowicz, I Koncert wiolonczelowy op. 107, II Koncert wiolonczelowy op. 126, Alisa Weilerstein – wiolonczela, Symphonieorchester des Bayerischen Rundfunks, Pablo Heras-Casado, Decca

Czwartek (10.08)

Riccardo Chailly – Overtures, Preludes & Intermezzi (Verdi, Catalani, Rossini), Filarmonica della Scala

Piątek (11.08)

Daniel Hope – For Seasons (Vivaldi, Rameau, Richter, Schumann), Jacques Ammon Chilly Gonzales Kaiser Quartett Zürcher Kammerorchester

jp/mc

Zobacz więcej na temat: płyta Modest Musorgski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Chopinowski w Dusznikach na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 20:47
72. odsłona międzynarodowej imprezy odbywa w Dusznikach-Zdroju od 4 do 12 sierpnia. Jak co roku zapraszamy Państwa na Dwójkowe transmisje festiwalowych koncertów z Dworku Chopina oraz audycje specjalne.
rozwiń zwiń