Włoski barok na mandolinach

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 13:00
W czwartek do zdobycia był album "Italian Baroque Mandolin Sonatas" w wykonaniu doskonałego, założonego w 1999 roku w Luksemburgu, zespołu Artemandoline. Grupa składa się z pięciu utalentowanych muzyków, grających na dwóch mandolinach, gitarze, basie i mandoli. Tym razem w ich wykonaniu możemy usłyszeć premierowe rejestracje zapomnianych dzieł włoskiego baroku.
okładka płyty
okładka płytyFoto: materiały prom.

Posłuchaj
37:19 2021_07_29 12_07_14_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Włoski barok na mandolinach (Płyta na Lato/Dwójka)

Konkurs odbywa się w wakacje w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w "Podróżniku muzycznym" po godz. 12.00.

W audycji nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie, z krótką osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu, pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości). Odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź").

Zwycięzcami konkursu w danym dniu będą dwie osoby, których odpowiedzi zostaną najwyżej ocenione przez jury. Oceniający wezmą pod uwagę oryginalność, pomysłowość i wartość artystyczną tekstu.

Regulamin konkursu

W czwartek (29.07) do wygrania była płyta:

Italian baroque mandolin sonatas, Artemandoline

 

Oto płyty, które można wygrać w kolejnych dniach:

Piątek (30.07)

Schubert - Symfonie nr 2 i 3,  Kammerorchester Basel

Sponsorem konkursu jest Sony Music Entertainment Poland.


***

Audycja: Płyta na lato

Prowadziła: Klaudia Baranowska

Data emisji: 29.07.2021

Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

Sonya Yoncheva i kompozytorzy baroku

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 12:50
W czwartek do zdobycia był album artystki, której kariera należy obecnie do najdynamiczniej rozwijających się na scenie operowej świata. Sonya Yoncheva nie stroni od współpracy z przedstawicielami różnych gatunków muzycznych, śpiewała m.in. ze Stingiem, Placido Domingo, Elvisem Costello i Jonasem Kaufmanem. Na program swojego kolejnego albumu wybrała utwory kompozytorów baroku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yo-Yo Ma i Kathryn Stott w przebojowym repertuarze

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 13:00
W piątek do zdobycia był wspólny album artystów, których łączy długoletnia przyjaźń. Wiolonczelista YoYo Ma i pianistka Kathryn Stott zdecydowali się na zarejestrowanie utworów znanych i popularnych, które oboje wykonywali niezliczoną ilość razy na estradach świata.
rozwiń zwiń