Romantyczna polska muzyka gitarowa w interpretacji Mateusza Kowalskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 13:20
We wtorek do wygrania był album "Chopin/ Bobrowicz/ Horecki/ Szczepanowski/ Sokołowski", na której znakomity wirtuoz gitary Mateusz Kowalski wykonuje Mazurki Chopina w transkrypcji Bobrowicza na gitarę, jego "Wariacje na temat La ci darem la mano" z "Don Giovanniego" Mozarta, miniatury Sokołowskiego i Felixa Horeckiego oraz Wariacje na temat "Jeszcze Polska nie zginęła" Szczepanowskiego. Zapraszamy do udziału.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom.

Posłuchaj
36:52 2021_09_07 12_08_29_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Mateusz Kowalski "Chopin / Bobrowicz / Horecki / Szczepanowski / Sokołowski" (Płyta na lato/Dwójka)

 

Konkurs odbywa się w wakacje w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w "Podróżniku muzycznym" po godz. 12.00.

W audycji nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie, z krótką osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu, pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości). Odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź").

Zwycięzcami konkursu w danym dniu będą dwie osoby, których odpowiedzi zostaną najwyżej ocenione przez jury. Oceniający wezmą pod uwagę oryginalność, pomysłowość i wartość artystyczną tekstu.

Regulamin konkursu

We wtorek (7.09) do wygrania był album:

Chopin / Bobrowicz / Horecki / Szczepanowski / Sokołowski - Mateusz Kowalski

Oto płyty, które można wygrać w tym tygodniu:

Środa (8.09)

Moniuszko: Hrabina - Europa Galante, Fabio Biondi

Czwartek (9.09)

Dobrzyński: Koncert fortepianowy – Philippe Giusiano

Piątek (10.09)

Jarzębski: Canzoni e concerti - Lucy van Dael, Marinette Troost, Bruce Dickey


Sponsorem konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. 

Logo sponsora Logo sponsora

***

Audycja: Płyta na lato

Prowadził: Marcin Majchrowski

Data emisji: 7.09.2021

Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

Michael Praetorius i jego tańce

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 13:00
We wtorek do zdobycia był album Kathariny Bäuml i Capella de la Torre - jednego z wiodących zespołów muzyki dawnej, wielokrotnego zdobywcy nagrody niemieckiej krytyki muzycznej ECHO Klassik. Artyści znów sięgnęli po twórczość Michaela Praetoriusa oraz kompozytorów włoskich jego okresu, tym razem z okazji 450. rocznicy urodzin kompozytora i teoretyka muzycznego renesansu i wczesnego baroku. 
rozwiń zwiń