Michael Praetorius i jego tańce

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 13:00
We wtorek do zdobycia był album Kathariny Bäuml i Capella de la Torre - jednego z wiodących zespołów muzyki dawnej, wielokrotnego zdobywcy nagrody niemieckiej krytyki muzycznej ECHO Klassik. Artyści znów sięgnęli po twórczość Michaela Praetoriusa oraz kompozytorów włoskich jego okresu, tym razem z okazji 450. rocznicy urodzin kompozytora i teoretyka muzycznego renesansu i wczesnego baroku. 
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały promocyjne

Posłuchaj
38:38 2021_08_03 12_06_52_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Katharina Bäuml, Capella de la Torre - Praetorius dances (Płyta na lato/Dwójka)

 

Konkurs odbywa się w wakacje w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w "Podróżniku muzycznym" po godz. 12.00.

W audycji nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie, z krótką osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu, pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości). Odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź").

Zwycięzcami konkursu w danym dniu będą dwie osoby, których odpowiedzi zostaną najwyżej ocenione przez jury. Oceniający wezmą pod uwagę oryginalność, pomysłowość i wartość artystyczną tekstu.

Regulamin konkursu

We wtorek (3.08) do wygrania była płyta:

Katharina Bäuml, Capella de la Torre - Praetorius dances 


Oto płyty, które można wygrać w kolejnych dniach:

Środa (4.08)

Thomas Enhco, Vassilena Serafimova - Bach Mirror

Czwartek (5.08)

Anita Rachvelishvili, Vincenzo Scalera - Elegie

Piątek (06.08)

Branford Marsalis - Ma Rainey’s Black Bottom

Sponsorem konkursu jest Sony Music Entertainment Poland.


***

Audycja: Płyta na lato

Prowadził: Marcin Majchrowski

Data emisji: 3.08.2021

Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

Sonya Yoncheva i kompozytorzy baroku

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2021 12:50
W czwartek do zdobycia był album artystki, której kariera należy obecnie do najdynamiczniej rozwijających się na scenie operowej świata. Sonya Yoncheva nie stroni od współpracy z przedstawicielami różnych gatunków muzycznych, śpiewała m.in. ze Stingiem, Placido Domingo, Elvisem Costello i Jonasem Kaufmanem. Na program swojego kolejnego albumu wybrała utwory kompozytorów baroku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoski barok na mandolinach

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 13:00
W czwartek do zdobycia był album "Italian Baroque Mandolin Sonatas" w wykonaniu doskonałego, założonego w 1999 roku w Luksemburgu, zespołu Artemandoline. Grupa składa się z pięciu utalentowanych muzyków, grających na dwóch mandolinach, gitarze, basie i mandoli. Tym razem w ich wykonaniu możemy usłyszeć premierowe rejestracje zapomnianych dzieł włoskiego baroku.
rozwiń zwiń