"Hrabina". Trzyaktowa opera Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 16:55
W środę do wygrania był album "Moniuszko: Hrabina - Europa Galante, Fabio Biondi". "Hrabina" była dziełem entuzjastycznie przyjmowanym przez publiczność. Nagrania dokonano 17–19 sierpnia 2020 roku w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa" w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, części mówione libretta zarejestrowano w Studiu Teatru Polskiego Radia w Warszawie. Zapraszamy do udziału.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały promocyjne

Posłuchaj
37:50 2021_09_08 12_07_25_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Moniuszko: Hrabina - Europa Galante, Fabio Biondi (Płyta na lato/Dwójka) 

Konkurs odbywa się w wakacje w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w "Podróżniku muzycznym" po godz. 12.00.

W audycji nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie, z krótką osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu, pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości). Odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź").

Zwycięzcami konkursu w danym dniu będą dwie osoby, których odpowiedzi zostaną najwyżej ocenione przez jury. Oceniający wezmą pod uwagę oryginalność, pomysłowość i wartość artystyczną tekstu.

Regulamin konkursu

W środę (8.09) do wygrania był album:

Moniuszko: Hrabina - Europa Galante, Fabio Biondi

Oto płyty, które można wygrać w tym tygodniu:

Czwartek (9.09)

Dobrzyński: Koncert fortepianowy – Philippe Giusiano

Piątek (10.09)

Jarzębski: Canzoni e concerti - Lucy van Dael, Marinette Troost, Bruce Dickey


Sponsorem konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. 

Logo sponsora Logo sponsora

***

Audycja: Płyta na lato

Prowadził: Marcin Majchrowski

Data emisji: 8.09.2021

Godzina emisji: 12.05

Zobacz więcej na temat: Płyta na Lato Dwójka

Czytaj także

Michael Praetorius i jego tańce

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2021 13:00
We wtorek do zdobycia był album Kathariny Bäuml i Capella de la Torre - jednego z wiodących zespołów muzyki dawnej, wielokrotnego zdobywcy nagrody niemieckiej krytyki muzycznej ECHO Klassik. Artyści znów sięgnęli po twórczość Michaela Praetoriusa oraz kompozytorów włoskich jego okresu, tym razem z okazji 450. rocznicy urodzin kompozytora i teoretyka muzycznego renesansu i wczesnego baroku. 
rozwiń zwiń