REKLAMA

Pieśni Moniuszki i Karłowicza. Piotr Beczała i Helmut Deutsch

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 13:00
W czwartek do wygrania był album "Pieśni Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza" w interpretacji jednego z najwybitniejszych współczesnych śpiewaków operowych, któremu partneruje na fortepianie Helmut Deutsch. Album wydany został dzięki współpracy z Teatrem Wielkim - Operą Narodową.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały promocyjne

Posłuchaj
39:57 2021_09_16 12_09_10_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Pieśni Moniuszki i Karłowicza. Piotr Beczała i Helmut Deutsch (Płyta na lato/Dwójka)

Konkurs odbywa się w wakacje w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) w "Podróżniku muzycznym" po godz. 12.00.

W audycji nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie, z krótką osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu, pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości). Odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź").

Zwycięzcami konkursu w danym dniu będą dwie osoby, których odpowiedzi zostaną najwyżej ocenione przez jury. Oceniający wezmą pod uwagę oryginalność, pomysłowość i wartość artystyczną tekstu.

Regulamin konkursu

W czwartek (16.09) do wygrania był album:

"Pieśni Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza" - Piotr Beczała, Helmut Deutsch

Oto płyty, które można wygrać w tym tygodniu:

Piątek (17.09)

"Chopin" - Tatiana Shebanova box


Sponsorem konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. 

Logo sponsora Logo sponsora

***

Tytuł audycji: Płyta na lato

Prowadził: Andrzej Sułek

Data emisji: 16.09.2021

Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

"Hrabina". Trzyaktowa opera Moniuszki

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2021 16:55
W środę do wygrania był album "Moniuszko: Hrabina - Europa Galante, Fabio Biondi". "Hrabina" była dziełem entuzjastycznie przyjmowanym przez publiczność. Nagrania dokonano 17–19 sierpnia 2020 roku w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa" w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, części mówione libretta zarejestrowano w Studiu Teatru Polskiego Radia w Warszawie. Zapraszamy do udziału.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Moniuszko. Straszny dwór i plejada gwiazd polskiej wokalistyki

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 19:35
W środę do wygrania był album "Moniuszko. Straszny dwór". To światowa premiera fonograficzna Strasznego dworu w kompletnej wersji, na instrumentach historycznych – z legendarną Orkiestrą XVIII wieku. 
rozwiń zwiń