REKLAMA

Arcydzieło romantycznej muzyki kameralnej. Prezentują Martha Argerich i spółka

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2022 13:00
W czwartek (7.07) do wygrania była płyta DVD z Kwintetem fortepianowym g-moll Juliusza Zarębskiego. Pochodzący z 1885 roku utwór interpretuje wspaniała Martha Argerich w towarzystwie polskich skrzypków, triumfatorów Konkursu Henryka Wieniawskiego: Bartłomieja Nizioła i Agaty Szymczewskiej, rosyjskiego wiolonczelisty Alexandra Neustroeva i altowiolistki Lydy Chen.
Okładka płyty DVD z koncertem zarejestrowanym podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chopin i jego Europa
Okładka płyty DVD z koncertem zarejestrowanym podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki "Chopin i jego Europa"Foto: materiały prom.

W audycji "Podróżnik muzyczny" w dniach od 27 czerwca 2022 roku do 16 września 2022 roku nastąpi obszerna prezentacja utworu muzycznego, a prowadzący zada pytanie z nim związane. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Konkursie przesyłają odpowiedź na pytanie z krótką, osobistą refleksją dotyczącą prezentowanego utworu (zwaną dalej także Utworem) do północy dnia, w którym zostało zadane pytanie, pod numer telefonu 71211 (koszt: 1,23 zł brutto za wysłanie wiadomości); odpowiedź należy poprzedzić prefiksem "płyta." ("płyta.odpowiedź"). SMS powinien mieć do 160 znaków.

W dniach od 27 czerwca do 5 sierpnia 2022 roku w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) organizator przewiduje przyznanie nagród w postaci 1 płyty CD Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina dla każdego zwycięzcy – wartość jednej płyty wynosi od 10 do 80 zł. Danego dnia zostanie wyłonionych dwóch zwycięzców, których odpowiedzi zostaną najwyżej ocenione przez jury. Oceniający wezmą pod uwagę oryginalność, pomysłowość i wartość artystyczną tekstu.

Regulamin konkursu

W czwartek (7.07) do wygrania był album:

Juliusz Zarębski Kwintet fortepianowy g-moll op. 34, wyk. Martha Argerich - fortepian, Bartłomiej Nizioł - skrzypce, Agata Szymczewska - skrzypce, Lyda Chen - altówka, Alexander Neustroev - wiolonczela (DVD)


Oto płyty, które można wygrać w kolejnych dniach:

Piątek (8.07)

Fryderyk Chopin Pieśni, wyk. Aleksandra Kurzak - sopran, Mariusz Kwiecień - baryton, Nelson Goerner - Pleyel 1848

Sponsorem konkursu jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. 

Posłuchaj
38:27 2022_07_07 12_07_17_PR2_Plyta_na_lato.mp3 Juliusz Zarębski Kwintet fortepianowy g-moll op. 34 (Płyta na lato/Dwójka)

Logo sponsora Logo sponsora

***

Tytuł audycji: "Płyta na lato"

Prowadził: Andrzej Sułek

Data emisji: 7.07.2022

Godzina emisji: 12.05

Czytaj także

Piotr Beczała śpiewa pieśni Moniuszki i Karłowicza

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 13:51
W piątek (1.07) można było wygrać płytę z pieśniami Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza w interpretacji jednego z najwybitniejszych współczesnych śpiewaków operowych - Piotra Beczały, któremu partneruje na fortepianie rewelacyjny Helmut Deutsch. Album Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina wydany został dzięki współpracy z Teatrem Wielkim - Operą Narodową.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chopin w wykonaniu japońskiej pianistki Akiko Ebi

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 13:55
W poniedziałek (4.07) do zdobycia był album z muzyką Fryderyka Chopina w wykonaniu Akiko Ebi. To laureatka Grand Prix Międzynarodowego Konkursu im. Marguerite Long i zdobywczyni V nagrody Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 1980 roku.
rozwiń zwiń