REKLAMA

Marek Miller: dziennikarstwo to opowiadanie wspólnych historii

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 11:42
- Na każdy etapie trzeba sobie postawić to pytanie: czym jest dziennikarstwo? My mówimy, że służy ono podtrzymywaniu więzi społecznych. Gdy mamy historię zbyt psychologiczną, zbyt skomplikowaną, to zajmuje się tym literatura. Społeczeństwo chce natomiast słuchać historii, które mają dla nas wspólnie znaczenie - mówił założyciel Laboratorium Reportażu na UW.
Audio
  • Reportaż według Marka Millera (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Laboratorium jest miejscem dziennikarskich poszukiwań i eksperymentów penetrujących przestrzeń między dziennikarstwem a pisarstwem, oraz badającym możliwości zbiorowej pracy nad tekstem i multimedialnego opowiadania tematu.

Właśnie ukazała się kolejna książka Marka Millera "Co dzień świeży pieniądz, czyli dzieje bazaru Różyckiego", która próbuje odpowiedzieć na pytanie "Czy miasto – jego mieszkańcy – mogą stworzyć zbiorową powieść?". Z naszym gościem rozmawialiśmy między innymi o jego fascynacji reportażem i "polifonicznej powieści dokumentalnej".

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Prowadził: Marcin Pesta

Gość: Marek Miller (pomysłodawca i założyciel Laboratorium Reportażu na Uniwersytecie Warszawskim, autor książek)

Data emisji: 8.05.2019

Godzina emisji: 22.00

pg/bch

Zobacz więcej na temat: reportaż KULTURA Marcin Pesta

Czytaj także

Kolumbia. Kraj podzielony pamięcią o wojnie domowej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 13:57
- Społeczeństwo podzieliło się równo po połowie na tych, którzy chcą zapomnieć i żyć w pokoju oraz na tych, którzy nie mogą wybaczyć partyzantom z FARC - mówił w Dwójce Maciej Wesołowski, autor książki "Cafe Macondo. Reportaże z Kolumbii".
rozwiń zwiń