Kazimierz Dolny według Karola Sicińskiego

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2020 09:40
W "Rozmowach po zmroku" przedstawiliśmy opowieść o architekcie Karolu Sicińskim, skupiającą się przede wszystkim na jego wizji i odbudowie Kazimierza Dolnego.
Kazimierz Dolny. Zdjęcie ilustracyjne
Kazimierz Dolny. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Aleksandra Duda

Posłuchaj
28:02 [ PR2]PR2 (mp3) 8 wrzesień 2020 21_30_13.mp3 Rozmowa o architekcie Karolu Sicińskim (Rozmowy po zmroku/Dwójka)

 

Już w 1916 roku na zlecenie Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości rozpoczął Siciński inwentaryzację Kazimierza Dolnego. W okresie międzywojennym jak i powojennym był odpowiedzialny za odbudowę tego miasteczka, w którym zrealizował wiele projektów. To, jak dzisiaj wygląda Kazimierz, zawdzięczamy przede wszystkim Sicińskiemu. 

Gośćmi audycji byli: Dorota Seweryn-Puchalska - z Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, Tadeusz Michalak - architekt, artysta plastyk, Jerzy Żurawski - wieloletni konserwator zabytków, prof. Konrad Kucza-Kuczyński - architekt.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Data emisji: 8.09.2020

Godzina emisji: 21.30


Czytaj także

"Rzemieślnicze historie. Pracownia Mieczników" w Muzeum Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 15:15
"Pracownia Mieczników" to zakład brązowniczo-grawerski warszawskiej rodziny rzemieślników. Jego 74-letnia historia zbiega się z losami Warszawy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mała historia kuchni. Dzieje się je", czyli kulinarna podróż przez wieki

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 20:04
- Pomyślałem, że historia kuchni jest tak pełna zabawnych momentów, bardzo ciekawych, przypadkowych, że dobrze o tym opowiedzieć dzieciom - mówił o swojej najnowszej książce autor audycji "Droga przez mąkę", historyk Łukasz Modelski.
rozwiń zwiń