Po co są biblioteki w XXI wieku?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 15:30
Jak biblioteki przystosowują się do zmieniającej się rzeczywistości? W "Rozmowach po zmroku" spróbujemy zdefiniować współczesną bibliotekę: miejsce dostępu do kultury i nauki, miejsce spotkań, integracji lokalnych społeczności.
Po co są biblioteki w XXI wieku?
Foto: Wikimedia Commons/ Joe Crawford z Moorpark, California, USA/lic. CC

Po co są biblioteki w XXI wieku? Jak zmieniły się ich funkcje? Jak unowocześniają się w związku z cyfrową rewolucją? Jakim wyzwaniem jest przystosowanie biblioteki do szybko zmieniającej się rzeczywistości? Jak można mu sprostać? Czy problemem są wyłącznie fundusze?

Porozmawiamy z bibliotekarzami, których placówki są nowoczesne i multimedialne, a także z tymi, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie ich zmodernizować. Naszymi gośćmi będą: prof. Dariusz Pawelec, dyrektor Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach, Maria Dąbrowska-Majewska z Fundacji "Zmiana", organizatora Praskiej Biblioteki Sąsiedzkiej, Danuta Jankowska, dyrektor Biblioteki Publicznej na Targówku, oraz Joanna Burska - instruktor działu analiz i współpracy z regionem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Na audycję zaprasza Paulina Wilk.

5 listopada (wtorek), godz. 21.30

Czytaj także

Internet u fryzjera. Zdecentralizowana technologia

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 15:38
- W małych miejscowościach nowe technologie są bardzo widoczne w salonach fryzjerskich i kosmetycznych - mówiła w Dwójce Katarzyna Chojecka, która prowadziła badania etnologiczne pod kierunkiem dra Piotra Cichockiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy Twój polonista to gwiazda?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 20:00
- Moim zdaniem ważniejsze od kanonu lektur jest wciągnięcie najmłodszych uczniów w przyjemność czytania - mówił w Dwójce dr Tomasz Pindel. W "Sezonie na Dwójkę" rozmawialiśmy o listach lektur na poszczególnych etapach edukacji.
rozwiń zwiń