X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ekspert: strajk nauczycieli bez oczekiwanych skutków

- Gdyby pierwszoplanowym postulatem nauczycieli była zmiana polskiej szkoły, a na drugim miejscu był postulat płacowy, sam przyklasnąłbym ich strajkowi - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika. protest nauczycieli komentował także prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji Narodowej strajk nauczycieli Sławomir Broniarz

Teresa Wargocka: nauczyciele zostali wykorzystani

- Szkoła nie jest miejscem do wyrażania poglądów politycznych. Jeżeli nauczyciele strajkują dlatego, że nie lubią partii rządzącej, to łamią prawo w bardzo niebezpiecznym zakresie. Tacy ludzie nigdy nie nauczą uczniów tolerancji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Teresa Wargocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Edukacji Narodowej strajk nauczycieli edukacja szkoła Prawo i Sprawiedliwość PiS Adrian Klarenbach

Dr Agnieszka Dudzińska o strajku nauczycieli: potrzebna jest otwartość obu stron

- Pomysł rozmów zawsze jest dobry, ale żeby były skuteczne i mogły rozładować napięcie potrzebna jest otwartość obu stron. Po wypowiedziach Sławomira Broniarza widać jednak sztywne stanowisko ZNP, które zastrzega, że w przypadku braku nowych propozycji strajk będzie kontynuowany. Taka postawa z punktu prowadzenia rozmów jest nieracjonalna – mówiła w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Dudzińska z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 strajk nauczycieli Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego Ministerstwo Edukacji Narodowej

Politolog: uczniowie stali się politycznymi zakładnikami

- W tym momencie sprawa nauczycieli oderwała się od podstawy. Mniej mówimy o reformie oświaty i zarobkach, a coraz więcej jest w tym wszystkim czystej kalkulacji politycznej, której zakładnikami stali się uczniowie - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil, politolog z KUL. Trwający strajk pracowników oświaty komentowali również eksperci i publicyści: dr Dawid Piekarz (Instytut Staszica) oraz Karol Gac ("Do Rzeczy").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk nauczycieli nauczyciel szkoła edukacja egzamin ósmoklasisty Karol Gac Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kaleta: niepojęte, że nauczyciele opuścili dzieci w egzaminy

- Należy podziwiać nauczycieli, którzy zostali z dziećmi. Oni też strajkują, oni też mają oczekiwania płacowe, ale wiedzą, że jest granica, której nie wolno przekraczać. Tym punktem newralgicznym jest dobro dziecka - powiedział w Polskim Radiu 24 Sebastian Kaleta, radny m.st. Warszawy i kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sebastian Kaleta PiS Prawo i Sprawiedliwość strajk nauczycieli Ministerstwo Edukacji Narodowej edukacja szkoła polityka nauczyciel strajki Grzegorz Jankowski

Dorota Gardias: to rząd jest pracodawcą nauczycieli

- Rząd jest pracodawcą nauczycieli w Polsce, bo to jest "budżetowka". I to rząd powinien sobie zdawać sprawę z tego, że takie konsekwencje będą. To nie jest wina nauczycieli. Oni protestują, bo mają do tego prawo - powiedziała na antenie PR24 Dorota Gardias, przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji Narodowej Beata Szydło Anna Zalewska Sławomir Broniarz Związek Nauczycielstwa Polskiego edukacja szkoła strajk nauczycieli

Karol Gac: temat euro to kwestia abstrakcyjna

- Temat euro na konwencji w Lublinie, to jednak pewne zaskoczenie. Temat został sprytnie wybrany. To kontra do Koalicji Europejskiej, która jest za wprowadzeniem wspólnej waluty - powiedział w Polskim Radiu 24 Karol Gac z "Do Rzeczy". Gośćmi Polskiego Radia 24 byli też Mirosław Skowron (Super Express), Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Aleksander Majewski (wPolityce.pl)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 strajk nauczycieli egzamin gimnazjalny Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska konwencja PiS konwencja PiS w Lublinie Elżbieta Kruk Jarosław Kaczyński

MEN: ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego bez zakłóceń

- Piątek był ostatnim dniem egzaminu gimnazjalnego. Ponad 350 tys. uczniów z 7363 szkół przystąpiło do egzaminu z języka obcego nowożytnego. Najwięcej, ponad 311 tys., gimnazjalistów zdawało język angielski. Egzamin przebiegał bez zakłóceń i został przeprowadzony we wszystkich szkołach - podaje resort edukacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA strajk nauczycieli Związek Nauczycielstwa Polskiego Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska

Maciej Kopeć: rady klasyfikacyjne muszą się odbyć

W Polskim Radiu 24 Maciej Kopeć, wiceminister edukacji, skomentował słowa Sławomira Broniarza o zagrożonych maturach z powodu ewentualnego braku rad klasyfikacyjnych. - Rada klasyfikacyjna musi się odbyć. Część z nich już miała miejsce i niektóre oceny zostały wystawione. Proces promocji uczniów jest więc bardzo zaawansowany - wyjaśnił wiceszef MEN. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 strajk nauczycieli Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ekspert: nie będzie problemu z egzaminami gimnazjalnymi

- Wszystko wskazuje na to, że nie będzie problemu z przeprowadzeniem wszystkich egzaminów gimnazjalnych. Problemem może być natomiast promocja uczniów - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Kędzierski z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. W ten sposób ekspert odniósł się do trwającego strajku nauczycieli. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 strajk nauczycieli egzamin gimnazjalny Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska