X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stasiuk: samotność jest cudownym czasem

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 17:48
- Nawet gdy nie masz kasy, to życie w takim pejzażu nie jest dotkliwe - mówił znakomity prozaik o swojej codzienności we wsi Wołowiec.
Audio
  • Andrzej Stasiuk o pożytkach z samotności (Strefa literatury/Dwójka)
Efektem podróży Andrzeja Stasiuka do Mongolii jest książka Wschód
Efektem podróży Andrzeja Stasiuka do Mongolii jest książka "Wschód"Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

- Wyniosłem się na wieś żeby zostać z samym sobą, żeby w spokoju studiować pisma, czy to buddyjskie, czy ojców pustyni - wyjaśniał Andrzej Stasiuk genezę swojej wyprowadzki z Warszawy w wieku 26 lat. Pisarz w rozmowie z Andrzejem Franaszkiem wyjaśniał, że w pierwszych latach życia w Wołowcu utrzymywał się z pilnowania cerkwi. - Byłem zatrudniony przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Ale potem konserwatorzy zabrali cerkiew. Wtedy zacząłem żyć z pisania. To był heroiczny czas, kiedy mieliśmy pozaciągane kredyty w każdym okolicznym sklepie. Zresztą pierwsze wydanie "Białego kruka" było dedykowane tym sklepikarzom - wspominał.

Andrzej Stasiuk opowiadał, co jest pociągającego w życiu na pustyni, dlaczego na mongolskim stepie istnieje się silniej i prawdziwiej, o duchach, ale też i o tym, dlaczego musimy zdradzić naszych rodziców i co z tego wynika.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadzi: Andrzej Franaszek

Gość: Andrzej Stasiuk (pisarz)

Data emisji: 27.09.2015

Godzina emisji: 21.30

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Benefis Andrzeja Stasiuka, czyli spotkanie ze słynnym… hodowcą owiec

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 21:40
- Nie wiem, czy bardziej żyję z pisania, czy z hodowli owiec – żartował w Trójce Andrzej Stasiuk, bohater kolejnego benefisu w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Bezpośrednią okazją do zorganizowana spotkania była premiera jego najnowszej książki "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie ma ekspresów przy żółtych drogach

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 13:00
Autor przez lata przyzwyczaił swoich czytelników do tego, że jest pisarzem drogi, i w najnowszej książce nie zawiódł. "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach” to opis takich regionów, w które zazwyczaj nie docierają turyści, gdzie jest "piach, stary beton i zielsko. Stasiuk zabiera nas m.in. do Lichenia oraz do mauzoleum Mao.
rozwiń zwiń