X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

David Foster Wallace. Znawca paskudnych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 16:00
O życiu i twórczości Davida Fostera Wallace’a, amerykańskiego pisarza, eseisty i wykładowcy, opowiadali w Dwójce między innymi tłumacze jego twórczości.
Audio
  • David Foster Wallace. Znawca paskudnych ludzi (Strefa literatury/Dwójka)
David Foster Wallace był nazywany królem przypisów, ponieważ uczynił z nich ważny element swojej twórczości
David Foster Wallace był nazywany królem przypisów, ponieważ uczynił z nich ważny element swojej twórczościFoto: Steve Rhodes/CC BY 2.0/Wikimedia Commons

W ubiegłym roku ukazała się - jedyna jak dotąd w Polsce - książka Wallace'a, czyli tom opowiadań "Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi". Przez wielu krytyków została ona uznana za jedno z najważniejszych literackich wydarzeń.

Eseje i szkice Wallace'a zamieściło właśnie bydgoskie pismo "Fabularie". Polscy wydawcy tymczasem zapowiadają kolejne publikacje autora, który w Stanach Zjednoczonych uznawany jest za jednego z najważniejszych twórców swojego pokolenia. Cztery lata po jego samobójczej śmierci opublikowano biografię Wallace'a, nakręcono także poświęcony pisarzowi film fabularny. Jego twórczość ceni wielu ważnych współczesnych pisarzy amerykańskich. Johnatan Franzen, który się z nim przyjaźnił, napisał: "Obaj doszliśmy do wniosku, że celem pisania fikcji jest wyjście z samotności".

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadzą: Anna Lisiecka i Dorota Gacek

Goście: Jolanta Kozak (tłumaczka ), Michał Tabaczyński (tłumacz, redaktor pisma "Fabularie"), Marcin Sendecki (krytyk literacki), Bartosz Kamiński (wydawnictwo W.A.B.)

Data emisji: 13.02.2016

Godzina emisji: 21.30

mg/bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak czytać wywiady z paskudnymi ludźmi?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2015 13:18
Kultowy amerykański pisarz David Foster Wallace przyczynił się do zasadniczej zmiany w prozie anglojęzycznej. Ukazała się właśnie jego pierwsza książka przetłumaczona na język polski.
rozwiń zwiń