X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamyślony buntownik. Chopin Ewy Pobłockiej

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 08:00
– Wciąż szukam swojego Chopina. Im bliżej jestem odpowiedzi, tym bardziej się ona oddala – mówiła pianistka Ewa Pobłocka, jurorka Konkursu Chopinowskiego.
Audio
  • Ewa Pobłocka opowiada o twórczości Chopina, a kilkoro muzyków o bohaterce audycji (Dwójka/Opowieści po zmroku)
Ewa Pobłocka była laureatką Konkursu Chopinowskiego w 1980. Otrzymała też nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków Chopina
Ewa Pobłocka była laureatką Konkursu Chopinowskiego w 1980. Otrzymała też nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków ChopinaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Kilka tygodni temu Ewa Pobłocka pisała: "dziś Chopin jest dla mnie łagodny, zamyślony, zasłuchany, czuły, ale także zmysłowy, namiętny, zbuntowany, poetycki i harmonijny, rozśpiewany, pełen żalu". Te pozornie zaprzeczające sobie przymiotniki składają się jej zdaniem na osobowość człowieka i kompozytora. Ale dziś nie jest już tak pewna swoich niedawnych słów.

Być może niejednoznaczny portret Chopina jest wynikiem charakteru samej pianistki, o którym opowiadał reżyser nagrań Lech Dudzik. Od ponad 30 lat zachwyca się on jej perfekcjonizmem, poczuciem humoru i kobiecą intuicją. Jego zdaniem urok ma nawet to, że bywa chimeryczna i nieznośna, a w czasie nagrywania nawet... złośliwa.

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Prowadzenie: Anna Skulska

Goście: Ewa Podleś, Jerzy Marchwiński, Kazimierz Kord, Gabriela Blicharz, Lech Dudzik i Marek Zagańczyk (przyjaciele i współpracownicy Ewy Pobłockiej)

Data emisji: 20.04.2015

Godzina emisji: 21:00

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konkurs Chopinowski – pełna jawność w internecie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 14:00
13 kwietnia rozpoczynają się eliminacje do konkursu. Artur Szklener, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, opowiedział o zmianach w organizacji pianistycznych zmagań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs Chopinowski. Wirtuozeria problemem?

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 21:00
- Podczas eliminacji pojawiły się osobowości pianistyczne, które mogą jednak nie przejść do właściwego konkursu - opowiadał prof. Andrzej Jasiński, jeden z jurorów zawodów.
rozwiń zwiń