Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sommelierów

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2023 11:30
Gościem tego wydania audycji z cyklu "Droga przez mąkę", na tydzień przed Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski Sommelierów, był Grzegorz Jach, wiceprezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.
Po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski Sommelierów wezmą udział przedstawiciele innych krajów
Po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski Sommelierów wezmą udział przedstawiciele innych krajówFoto: il21/Shutterstock

Po raz pierwszy w mistrzostwach oprócz polskich zawodników wezmą udział przedstawiciele stowarzyszeń sommelierskich z innych krajów. Konkurs ma trzy etapy: eliminacje, półfinał oraz finał, czyli starcie trzech najlepszych zawodników.

Tym razem w zawodach będzie więcej konkurencji praktycznych i teoretycznych, odbędą się też wydarzenia dodatkowe - seminaria i degustacje. Ogłoszeni zostaną także zwycięzcy konkursu "Wino na medal".

O konkurencjach oraz o wiedzy i praktycznych umiejętnościach, którymi muszą wykazać się uczestnicy mistrzostw, opowiedział w audycji Grzegorz Jach, wiceprezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.


Posłuchaj
23:19 2023_05_21 11_02_31_PR2_Droga_przez_make.mp3 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sommelierów (Droga przez mąkę/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Gość: Grzegorz Jach (wiceprezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich)

Data emisji: 21.05.2023

Godzina emisji: 11.00

pg/mo

Czytaj także

Asti - włoskie wino musujące

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 11:30
Niedoceniane, choć zyskujące popularność. O asti, czyli włoskim winie musującym, rozmawialiśmy w audycji z cyklu "Droga przez mąkę" z Wiesławem Polakiewiczem - redaktorem naczelnym kwartalnika "Trybuszon".
rozwiń zwiń