Asti - włoskie wino musujące

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 11:30
Niedoceniane, choć zyskujące popularność. O asti, czyli włoskim winie musującym, rozmawialiśmy w audycji z cyklu "Droga przez mąkę" z Wiesławem Polakiewiczem - redaktorem naczelnym kwartalnika "Trybuszon".
Wino asti produkowane jest ze szczepu moscato (muscat)
Wino asti produkowane jest ze szczepu moscato (muscat)Foto: Beauty Stock/Shutterstock

Wino asti produkowane jest ze szczepu moscato (muscat), rosnącego na wapiennych obszarach wzgórz należących do światowego dziedzictwa UNESCO, rozpościerających się pomiędzy Asti, Alessandrią oraz Cuneo. Ze względu na ich unikalne właściwości, obszar z którego pochodzą, metody oraz niebywałą precyzję, z jaką są wytwarzane, popularność tego trunku jest coraz większa, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych.


Posłuchaj
21:38 Dwójka droga przez mąkę 8.01.2023.mp3 Asti - włoskie wino musujące (Droga przez mąkę/Dwójka)

"Droga przez mąkę" to erudycyjny program kulinarny na temat związku kuchni z cywilizacją.

Łukasz Modelski omawia z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Ponadto: recenzje książek kucharskich, kulinarnych, kulinarno-podróżniczych etc. Na zakończenie utwór muzyczny z krótkim omówieniem, muzyka wyłącznie klasyczna, jej autorski wybór pasujący do głównego dania, czyli tematu kulinarnego omawianego w programie.

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę

Prowadził: Łukasz Modelski

Gość: Wiesław Polakiewicz (redaktor naczelny kwartalnika "Trybuszon")

Data emisji: 8.01.2023

Godzina emisji: 11.00

pg

Czytaj także

Jak smakowało wino w starożytności?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 12:47
- W literaturze z tamtych czasów niewiele jest opisów wina, ale mamy na jego temat pewne domysły - opowiadał w Dwójce Michał Bardel, autor książki "Korek czy zakrętka? Wszystko, czego chcesz się dowiedzieć o winie, tylko nie masz kogo zapytać".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opowieści o włoskich winach i winiarzach

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2022 10:58
Włoskie regiony winiarskie, odmiany winorośli, najnowsze trendy w winiarstwie Półwyspu Apenińskiego i rekomendacje enoturystyczne były tematem kolejnej "Drogi przez mąkę". Naszymi gośćmi byli Tomasz Prange-Barczyński i Wojciech Bońkowski, autorzy książki "Włochy. Opowieści o regionach, winach i ludziach".
rozwiń zwiń