Polak wyróżniony w Cannes za oryginalność

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 10:00
- Jestem zaskoczony, myślałem, że wszystko już było w kwestii scenariuszy - mówił w Dwójce Bodo Kox, którego tekst został dostrzeżony na festiwalu ze względu na świeżość narracji.
Audio
  • Bodo Kox o scenariuszu do filmu "Człowiek z magicznym pudełkiem" (Poranek Dwójki)
Bodo Kox jest cenionym twórcą kina offowego. W 2012 roku zadebiutował filmem długometrażowym Dziewczyna z szafy
Bodo Kox jest cenionym twórcą kina offowego. W 2012 roku zadebiutował filmem długometrażowym "Dziewczyna z szafy"Foto: Wikipedia/Fryta73/C.C. 2.0

Scenariusz do filmu "Człowiek z magicznym pudełkiem" został uhonorowany wyróżnieniem ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego dla najlepszego scenariusza z Europy Środkowej i Wschodniej na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Bodo Kox opowiadał, że był zaskoczony uzasadnieniem werdyktu, gdyż starał się napisać historię według klasycznych filmowych prawideł. - Ponieważ nie mam wyćwiczonych reguł pisania scenariusza, to szybko zacząłem się gubić. Powstało coś pomiędzy klasyczną narracją, a moim własnym sposobem opowiadania.

Gość "Poranka Dwójki" zdradzał, że życie głównego bohatera jego scenariusza zmienia się pod wpływem kontaku z radiem...

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Bodo Kox (reżyser)

Data emisji: 25.05.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mc

Czytaj także

Cannes w cieniu skandalu Strauss-Kahna

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 11:00
Grażyna Torbicka, która śledzi Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes opowiada o skandalu jaki wywołał film "Welcome to New York" Abla Ferrary. Obraz został oparty na faktach z życia byłego ministra finansów Francji Dominique Strauss-Kahna, znanego jako DSK.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emocje na festiwalu Cannes. Zachwyty, ale i gwizdy po projekcjach filmów

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2015 21:10
Gwizdami i buczeniem publiczność skwitowała film Amerykanina Gusa Van Santa "The Sea of Trees”. Uznano, że jest ckliwym, źle zrealizowanym melodramatem.
rozwiń zwiń