Kazuo Takasugi spotyka publiczność

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 13:00
W "Bitej godzinie" porozmawiamy z autorem jednego z najciekawszych utworów, które zabrzmiały na festiwalu "Warszawska Jesień".
Steven Kazuo Takasugi
Steven Kazuo TakasugiFoto: materiały prasowe WJ

"Sideshow" Stevena Kazuo Takasugiego było autentycznym WYDARZENIEM tegorocznej "Warszawskiej Jesieni”. Grał świetny Talea Ensemble, były "wokalizy" i aforyzmy Karla Krausa oraz gesty-ruchy-pantomimy, które wywoływały śmiech, tyle, że przez łzy.

Przywołane w utworze nowojorskie widowiska z początków XX wieku, w których źródłem uciechy była ułomność "innych", okazały się wyjątkowo aktualne również dziś. Kompozytor spotkał się z warszawsko-jesienną publicznością. Spotkanie prowadził niezastąpiony Krzysztof Kwiatkowski, a tłumaczył równie niezastąpiony Tomasz Zymer. Zapisu tego spotkania posłuchamy w dzisiejszej audycji.

***

Na audycję "Bita godzina" - w piątek (30.09) w godz. 23.00-0.00 - zaprasza Ewa Szczecińska.

bch

Czytaj także

W muzycznym gabinecie osobliwości Takasugiego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 13:00
- Trafnym sformułowaniem, które oddaje ideę "Sideshow" jest "zabawić się na śmierć” - mówił w Dwójce o swojej kompozycji Steven Kazuo Takasugi. Utwór zabrzmiał na festiwalu "Warszawska Jesień".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rüdiger Bohn: problemem jest technika

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 14:30
- W szkole muzycznej nikt nie uczył ich tego, jak uderzać w instrument, jak grać kostką, czy jak posługiwać się skalą mikrotonową. Muszą poznać od podstaw wiele rzeczy, których nigdy w życiu nie robili – mówił niemiecki dyrygent Rüdiger Bohn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cattaneo: wolę ołówek od fortepianu

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 12:30
- W ogóle nie pracuję przy fortepianie. Ograniczałby mnie podczas procesu twórczego - mówił w Dwójce podczas festiwalu Warszawska Jesień włoski kompozytor.
rozwiń zwiń