Zobacz Kapelę Maliszów na Muzycznej Scenie Tradycji!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 06:00
15 listopada w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana wystąpili laureaci drugiej nagrody festiwalu Nowa Tradycja 2014.
Na tegorocznym festiwalu wystąpi m.in. Kapela Maliszów
Na tegorocznym festiwalu wystąpi m.in. Kapela MaliszówFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Kapela Maliszów udowodnia, że tradycja nie jest muzealnym reliktem ale żywą tkanką, która może przybrać najróżniejszy kształt. To przykład muzyków ludowych, którzy przekroczyli granicę pojęć i stworzyli swoją własną sztukę. Malisze swoją grą przypominają także, że młodość może zachwycić dojrzałością a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

"Mazurki niepojęte", zbiór melodii, które powstały z doświadczeń muzyków ostatnich lat, to nowa i niezwykle porywająca wizja muzyki ludowej, bardzo silnie opartej na tradycji, jednak z przeważającym udziałem kreacji twórczej. Podstawą repertuaru są transowe melodie mazurkowe, komponowane przez ojca i syna. Poziom wirtuozerii i fantazji piętnastoletniego Kacpra wynosi go do elitarnej grupy najciekawszych skrzypków sceny folkowej. Niewiarygodna dojrzałość głosu i wspaniałe poczucie rytmu Zuzanny wraz z nieskończonymi pomysłami Jana, stawia Kapelę Maliszów pośród najciekawszych odkryć ostatnich lat na scenie muzycznej Polski i za granicą.

Pierwsza część koncertu:

W ich grze słychać echa muzyki Łuku Karpat, rodzimą tradycję Pogórza, niespokojnego ducha mazurków z Radomszczyzny z dodatkiem świeżej energii i wyjątkowej wrażliwości. 

Kuba Borysiak, Radiowe Centrum Kultury Ludowej

Występ Kapela Maliszów w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana zorganizował Program 2 Polskiego Radia oraz Narodowy Instytut Audiowizualny.

Druga część koncertu:

***

Tytuł audycji: Muzyczna Scena Tradycji

Prowadzenie: Kuba Borysiak

Goście: rodzinna Kapela Maliszów

Data emisji: 15.11.2015

Godzina emisji: 16.00

mc/tj/mm

Czytaj także

"Z górki na mazurki". Kapela Maliszów w S4!

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 14:39
Folkowi specjaliści od muzyki karpackiej nagrywają w radiowym studiu S4 swoją nową płytę. O jej zawartość zapytaliśmy lidera i założyciela zespołu Jana Malisza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Debiut Kapeli Maliszów. "To zupełnie nowa nuta"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 14:39
- Dodanie do muzyki pogórzańskiej ducha mazowieckich mazurków przyniosło tutaj wspaniałe rezultaty - mówił o płycie "Mazurki niepojęte" Tomasz Janas, juror festiwalu "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z górki na mazurki". Geneza płyty Maliszów

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2015 10:00
"Mazurki niepojęte" Kapeli Maliszów, to jedna z najważniejszych folkowych płyt tego roku. O jej zawartość zapytaliśmy lidera i założyciela zespołu Jana Malisza.
rozwiń zwiń