X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyka ludowa wg Pauliny Kinaszewskiej

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 15:00
Na "Muzycznej Scenie Tradycji" wystąpiła Paula Kinaszewska i jej goście, m.in. wybitna radomska śpiewaczka Maria Siwiec.
Paulina Kinaszewska na Muzycznej Scenie Tradycji
Paulina Kinaszewska na "Muzycznej Scenie Tradycji"Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Paula Kinaszewska jest aktorką (ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie, ostatnio związana z Teatrem Dramatycznym w Warszawie) i skrzypaczką. Jej mistrzem, od którego się stale uczy, z którym utrzymuje kontakt i gra jest Tadeusz Jedynak z Przystałowic Małych. Uczy się ponadto od śpiewaczek: Krystyny Ciesielskiej, Marii Siwiec, a także od skrzypka Piotra Gacy. Wraz ze swoim triem Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska zdobyła trzecią nagrodę na tegorocznym Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Prowadzi cykliczne warsztaty muzyki tradycyjnej dla małych skrzypków ”Zagrajcie muzykanty ładnie". Wraz z mężem Bartłomiejem Woźniakiem (reżyserem dźwięku i kompozytorem) współtworzy także zespół Maryna C.

Podczas koncertu w radiowym studiu artyści zagrali przede wszystkim muzykę z Radomszczyzny - mazurki i oberki od Tadeusza Jedynaka, "zdobyte" w bezpośrednim przekazie od mistrza. Część mazurków pochodzi z repertuaru Maria Siwiec i Piotr Gacy. Pojawiły się także utwory z Kielecczyzny oraz kujawiak z Chąśna od Tomasza Latoszewskiego (skrzypka) i Walerii Czubak (śpiewaczki).

W niedzielę (5 czerwca) w godz. 16.00-18.00 na "Muzycznej Scenie Tradycji" wystąpili:

Maria Siwiec- śpiew
Mateusz Wachowiak- harmonia trzyrzędowa
Patrycja Kuczyńska - basy
Leon Woźniak- klarnet
Bartłomiej Woźniak- baraban, śpiew, banjuka (banjolele)
Paula Kinaszewska- skrzypce, śpiew

Zasady wejścia na koncerty "Muzycznej Sceny Tradycji"

Zobacz więcej na temat: Anna Szewczuk folk MUZYKA
Komentarze1
aby dodać komentarz
KKE2016-05-30 17:32 Zgłoś
Gratuluję, że obok sklepowej nazwy bandżuke, co na "Nowej Tradycji", wreszcie dopisali też staropolskie bandżolele, jak śp. Antek Kania przykazywał.

Czytaj także

Jerzy Wrona: muzykę ludową trzeba czuć

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 17:00
- Z nutek się jej nie wygra. Bo muzyka ludowa to nie zapisana prymka, tylko melodia zasłyszana, którą trzeba po swojemu ozdobić - podkreślał klarnecista, który wziął udział w koncercie Nowej Tradycji 2016 "Muzyka Źródeł: Lasowiacy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śpiew gardłowy. Od Massive Attack do Tuwy

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 15:00
- Zanim dowiedziałem się, czym jest śpiew gardłowy, słyszałem go kilkakrotnie, choćby w piosence "Karmacoma" Massive Attack - wspominał Bart Pałyga, jeden z najważniejszych polskich znawców stylu wywodzącego się z Azji Centralnej.
rozwiń zwiń