X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielka Wojna i nowa muzyka

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 23:00
"Od poezji do muzyki" to hasło projektu upamiętniającego ofiary I wojny światowej, o którym mówiliśmy w "Magazynie europejskim".
Audio
  • Wielka Wojna i nowa muzyka (Magazyn Europejski/Dwójka)
Do tekstów zarówno literackich, jak i dokumentalnych powstałych podczas Wielkiej Wojny współcześni kompozytorzy napiszą dzieła na chór kameralny
Do tekstów zarówno literackich, jak i dokumentalnych powstałych podczas Wielkiej Wojny współcześni kompozytorzy napiszą dzieła na chór kameralnyFoto: Capecodprof/Pixabay, domena publiczna

- Badając lata 1914-1918, zdaliśmy sobie sprawę, że pisano wtedy zaskakująco niewiele muzyki na chóry kameralne. Postanowiliśmy zapełnić tę artystyczną lukę i poprosiliśmy współczesnych kompozytorów o napisanie własnych utworów do listów, pamiętników i poezji z czasów Wielkiej Wojny - mówią organizatorzy projektu, Babette Geiner i Leo Samama.

Poza tym w audycji:

- Dzieci wietnamskich imigrantów potrzebują w szkole asystenta kulturowego - twierdzi Aleksandra Ośko, pomysłodawczyni projektu "Wielokulturowa szkoła w Gminie Lesznowola", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. O roli asystenta kulturowego opowiedziała Katarzyna Tu, zatrudniona w Zespole Szkół Publicznych w Mrokowie.

Co daje członkostwo w Europejskim Stowarzyszeniu Narodowych Instytutów Kultury EUNIC? Jak wygląda współpraca polsko-francuska w Paryżu? Między innymi o tych sprawach mówili Joanna Karasek - dyrektor Instytutu Polskiego w Paryżu i zastępca: Małgorzata Łatkiewicz-Pawlak.

Zbliżające się wybory parlamentarne na Wyspach Brytyjskich oraz stosunki grecko-rosyjskie to jedne z najistotniejszych w tym tygodniu tematów w prasie krajów UE. Komentarze gazet brytyjskich i belgijskich prześledzili Grzegorz Drymer i Beata Płomecka.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzenie: Katarzyna Nowak

Data emisji: 4.04.2015

Godzina emisji: 13.30

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak