Scope100. Jak działa dystrybucja filmowa?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 15:00
Sto osób zainteresowanych kinem ma szansę zdecydować, jaka nowość z międzynarodowych festiwali trafi do polskiej dystrybucji.
Audio
  • Magazyn europejski, zamachy w Paryżu, Scop100, Religiana, etc. (Dwójka)
Zgłoszenia do programu Scope100 można nadsyłać do 20 listopad
Zgłoszenia do programu Scope100 można nadsyłać do 20 listopadFoto: Pixabay.com

Taką możliwość wielbicielom filmów zaproponował Gutek Film. Inicjatywa Scope100 pozwala zwykłym ludziom zobaczyć, jak działa dystrybucja od kuchni. Pomysł narodził się w zeszłym roku w Polsce, a dzisiaj, dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, udział w nim bierze jeszcze 5 krajów. Zgłoszenia do programu można nadsyłać do 20 listopada.

*

Informacje praktyczne o zagrożonych świątyniach różnych wyznań w Europie dostarczy już niebawem Religiana - aplikacja na smartfony, którą przygotowuje międzynarodowe stowarzyszenie Future for Religious Heritage. Organizacja tworzona m.in. przez fundacje, uniwersytety i diecezje zajmuje się ochroną i konserwacją dziedzictwa sakralnego w Europie. Należy do federacji Europa Nostra. O działaniach na rzecz ochrony miejsc kultu mówiła w mediolańskim Radiu 24 jej przedstawicielka - Alessandra Flora. 

*

"Be With Me Now" - taki tytuł nosi przedstawienie, które będzie można zobaczyć w sobotę (14.11) wieczorem na scenie kameralnej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej. To część obchodów pięciolecia istnienia Europejskiej Sieci Akademii Operowych. Spektakl jest koprodukcją ośmiu z jedenastu instytucji zrzeszonych w ENOA. Początek o 19.00.

*

A nasi korespondenci przyjrzeli się w tym szczególnie smutnym dniu reakcjom prasy europejskiej na zamachy w Paryżu.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Data emisji: 14.11.2015

Godzina emisji: 15.00

mm/jp

Czytaj także

UE pomoże ci nakręcić film

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2014 14:14
Twórcy produkcji filmowych wciąż mogą liczyć na pomoc instytucji europejskich w sfinansowaniu ich projektów. Niszą, w którą szczególnie dobrze się kierować, są produkcje przeznaczone dla młodych widzów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Scope 100 - kolejna gratka dla kinomanów

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 20:00
Rusza kolejna edycja projektu, w którym to widzowie wybierają filmy, jakie pojawią się w polskich kinach.
rozwiń zwiń