X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Morkut i inne opowiadania" i "Ruru". Historie pisane kobiecą ręką

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2020 16:03
W najbliższej "Czytelni" zrecenzowaliśmy książkę "Ruru" Joanny Rudniańskiej oraz "Morkut i inne opowiadania" Aleksandry Majdzińskiej.
Audio
  • Recenzja książek "Morkut i inne opowiadania" i "Ruru" (Czytelnia/Dwójka)
Książki recenzowane w Czytelni
Książki recenzowane w "Czytelni"Foto: Mat. prasowe

"Oni chcą, żebym wszystko zapomniała. Żebym zapomniała Sklepową i tatusia. Żebym zapomniała bliźniaków i córeńkę. Żebym zapomniała, jak kiedyś mówiłam i jak kiedyś czytałam. Ale ja wcale nie chcę zapomnieć. Mój pies ma na imię Ruru. To jest biała suka z oczami pełnymi krwi, z pyskiem pełnym śliny. I z czarnymi łatami na białych bokach. Jakie to śliczne imię, RuRu, mówią. Oni to inaczej mówią, niż ja mówiłam wtedy, oni to mówią tak, że to wcale nie jest RuRu" - czytamy w opisie książki Joanny Rudniańskiej. "Ruru" to dziewięć poruszających opowiadań autorki "Kotki Brygidy", "Roku smoka" i "Snów o Hiroszimie".

Z kolei "Morkut i inne opowiadania" to zbiór historii, które ułożyły się w jedną książkę. Tuż przy głównej drodze stoi zielony znak drogowy. Napis na nim jest mylący, bo prowadzi do wsi, która jest dwa kilometry dalej. Tu jest tylko kilka domów pod lasem, a ich mieszkańcy są bohaterami tych opowiadań. Łączy ich miejsce i emocje, które to miejsce generuje. Bohaterowie Morkuta albo chcą stąd uciec, albo tu wrócić, są też tacy, którzy chcą o tym miejscu zapomnieć i tacy, którzy szukają tu swojej przeszłości, i w końcu ci, którzy czują się tu szczęśliwi.

***

Tytuł audycji: Czytelnia

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Goście: Magdalena Mikołajczuk i Piotr Kofta 

Data emisji: 04.01.2020

Godzina emisji: 12.30

materiały prom./am


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Bahdaj - nie tylko pisarz literatury młodzieżowej

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 05:45
Adam Bahdaj był dziennikarzem, kurierem w czasach okupacji, aktywnym działaczem polonijnym, poetą i tłumaczem literatury węgierskiej. W szerokiej świadomości zapisał się jako autor bestsellerowych powieści dla dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń