REKLAMA

Thriller postapokaliptyczny i sporo o miłości

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2020 15:23
W "Czytelni" zrecenzowaliśmy dwie książki: "Drugi sen" Roberta Harrisa oraz "Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii" Raphaela Bob-Waksberga.  
Audio
  • Recenzja książek "Drugi sen" oraz "Ktoś, kto będzie cię kochał w całej twej nędznej glorii" (Czytelnia/Dwójka)
okładki książek
okładki książekFoto: mat. promocyjne

Robert Harris, jak informuje wydawca książki, udowadnia, że jest pisarzem absolutnie wszechstronnym. "Do gatunku powieści, w których jest mistrzem, właśnie dołączył thriller postapokaliptyczny

Świat kojarzący się klimatem z Imieniem róży i Opowieściami podręcznej. Sceneria, która mogłaby pochodzić z późnego średniowiecza… gdyby nie to, że czasem można znaleźć w ziemi plastikowe przedmioty".

Z kolei książka Raphaela Bob-Waksberga to "bajecznie niebanalny zbiór opowiadań o miłości – najlepszej i najgorszej rzeczy we wszechświecie".

Epatująca surrealizmem, a jednocześnie wybitnie realistyczna narracja Bob-Waksberga to zabójczą mieszanka humoru, romansu, fantazji i komentarzy na temat współczesnej kultury oraz druzgocącej emocjonalnej bezbronności - czytamy w opisie książki.

O obu książkach rozmawialiśmy w audycji z Magdaleną Mikołajczuk i Piotrem Koftą.

***

Tytuł audycji: Czytelnia 

Prowadziła: Małgorzata Szymankiewicz

Data emisji: 30.05.2020

Godzina emisji: 12.30


Czytaj także

"Małe Grozy" i 'Rzeczy niewysłowione". Magiczna Warmia oraz inne światy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2020 12:48
W "Czytelni" Magdalena Mikołajczuk i Piotr Kofta zrecenzowali książkę "Małe Grozy" Łukasza Staniszewskiego oraz "Rzeczy niewysłowione" Sørena Gaugera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kryminalne historie z krajów nordyckich

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 13:37
W "Czytelni" mówiliśmy o książkach, których akcja dzieje się na północy Europy: "Najgorętsza plaża w Finlandii" autorstwa Antti Tuomainen i "Bardzo zimna wiosna" Katarzyny Tubylewicz.
rozwiń zwiń