REKLAMA

"Miasteczko Twin Peaks". Reaktywacja

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 19:00
Twórcy serialu o Laurze Palmer pracują nad nowymi odcinkami thrillera. Na małym ekranie pojawią się też odkurzeni tropiący UFO agenci FBI. Czy te powroty mają szansę powodzenia?
Audio
  • Kuba Demiańczuk o reaktywacji kultowych seriali telewizyjnych (POP-południe/Dwójka)
Kadr z serialu Miasteczko Twin Peaks
Kadr z serialu "Miasteczko Twin Peaks"Foto: materiały prasowe

Seriale "Miasteczko Twin Peaks" i "Archiwum X" w latach 90. nie miały sobie równych. Filmy z zapartym tchem oglądały miliony ludzi na całym świecie. Dlatego też nie dziwi fakt, że  informacja o pomyśle nakręcenia kolejnych odcinków wywołała burzę wśród fanów tych produkcji.

- Wiadomość, że David Lynch i Marc Frost będą realizować nowy sezon, rozgrzała internet do stopnia rzadko spotykanego - mówił w radiowej Dwójce publicysta Kuba Demiańczuk. Podobnie reagowali telewidzowie, którzy stęsknili się za Molderem i Scully.

Pojawia się jednak pytanie, czy odświeżone kultowe seriale równie chętnie obejrzy młodzież, która nie widziała poprzednich wersji? Czy dwudziestolatkowie wychowani na takich hitach jak "Dexter" czy "Gra o tron" wciągną się w dramatyczną historię Laury Palmer? Na te pytania starał się odpowiedzieć gość "Pop-południa".

Kuba Demiańczuk mówił też w Dwójce, że według części dziennikarzy era znakomitych "tasiemców" w stylu "Detektywa" dobiega końca. Jak to uzasadniają?

***

Prowadzi: Marta Strzelecka

Gość: Kuba Demiańczuk (publicysta)

Data emisji: 21.08.2015

Godzina emisji: 16.00

Materiał wyemitowano w audycji "Pop-południe".

kur/jp

Czytaj także

"Gra o tron". Koniec internetowych cwaniaków

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 19:25
- Wcześniej przed każdym z odcinków najlepiej było wyłączyć internet. Teraz serial dogania książki, a nawet je wyprzedza - opowiadał w Dwójce Marcin Zwierzchowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mad Men" - serial, który wywołał rewolucję?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 18:00
W "Pop-południu" rozmawialiśmy o zakończonym właśnie serialu "Mad Men" oraz polskim studiu animacji Human Ark, jednym z 25 najciekawszych na świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Serial "Detektyw": apokalipsa jest tuż-tuż

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 17:30
- Jest tu wspaniała, powikłana akcja, świetne obrazy, muzyka. To wszystko składa się na bardzo integralną opowieść - mówi o serialu "Detektyw" prof. Zbigniew Mikołejko.
rozwiń zwiń