Trójmiejska alternatywa lat 80. w dokumencie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 19:00
O fenomenie trójmiejskiej sceny alternatywnej sprzed 30 lat rozmawialiśmy w "Pop-południu" w związku z filmem "Historia trójmiejskiej sceny alternatywnej".
Audio
  • Dokument o trójmiejskiej scenie alternatywnej lat 80. (Pop-południe/Dwójka)
  • Wystawa "Titanic the Exhibition" w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (Pop-południe/Dwójka)
Ryszard Tymon Tymański, jeden z najważniejszych do dziś aktywnych przedstawiciel niezależnej sceny trójmiejskiej lat 80.
Ryszard Tymon Tymański, jeden z najważniejszych do dziś aktywnych przedstawiciel niezależnej sceny trójmiejskiej lat 80.Foto: PAP/Wojciech Pacewicz

To prawie godzinny dokument o narodzinach tego zjawiska socjologicznego, muzycznego i artystycznego na Wybrzeżu w latach 1983-1987. Obraz będzie prezentowany w piątek (8.04) w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. O filmie opowiadał filmoznawca dr Radosław Osiński.

W audycji odwiedziliśmy także wystawę "Titanic the Exhibition", którą od dziś można oglądać w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wśród eksponatów znalazło się ponad 200 przedmiotów wydobytych z wraku Titanica, oryginalne dokumenty i zdjęcia, dokładne repliki wnętrz i luksusowych kabin pasażerskich.

***

Tytuł audycji: Pop-południe

Prowadzi: Marta Strzelecka

Data emisji: 8.04.2016

Godzina emisji: 16.00

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Psychologiczne spojrzenie na grupę Miłość

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 18:15
- Chodziło mi o pokazanie poprzez muzykę pewnych emocji. I spojrzenia na muzykę właśnie jako na nośnik emocji - mówił reżyser "Miłości", Filip Dzierżawski.
rozwiń zwiń