Ameryka na płycie Włodka Pawlika

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 14:07
Najnowszy album Włodka Pawlika, nagrany razem z Pawłem Pańtą na basie i Cezarym Konradem na perkusji jako Włodek Pawlik Trio, stanowi podsumowanie ostatnich 30 lat artystycznej pracy znakomitego artysty.
Bez Ameryki, jej muzyki, tradycji i kultury byłbym dzisiaj zupełnie innym człowiekiem i kto wie, czy w ogóle muzykiem - tłumaczy tytuł swojej nowej płyty Włodek Pawlik
"Bez Ameryki, jej muzyki, tradycji i kultury byłbym dzisiaj zupełnie innym człowiekiem i kto wie, czy w ogóle muzykiem" - tłumaczy tytuł swojej nowej płyty Włodek PawlikFoto: materiały promocyjne

"Na tej płycie nie ograniczyliśmy się do typowych jazzowych kompozycji. Poza utworami napisanymi w różnym czasie - lecz do tej pory nigdy nie nagranymi - przełożyliśmy na język naszego tria ulubione motywy z filmów, do których wcześniej stworzyłem ścieżki dźwiękowe tj. "Wrony" Doroty Kędzierzawskiej czy "Rewersu" Borysa Lankosza. Ta płyta to także hołd oddany wielkim polskim pianistom/kompozytorom/patriotom tj. Chopinowi oraz Paderewskiemu. Nagrywając jazzowe transkrypcje ich muzyki, chciałem podkreślić, jak wielką rolę odegrała ich twórczość w moim życiu - powiedział Pawlik, reklamując swoje najnowsze wydawnictwo.

Oficjalna premiera albumu "Włodek Pawlik Trio-America" to 29 maja 2015.

materiały promocyjne/bch/jp

Zobacz więcej na temat: Jazz Włodek Pawlik
Czytaj także

Pawlik o Grammy: przed ceremonią obawiałem się, że będzie długo i nudno

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 21:31
- Kiedy zadzwonił prezydent z gratulacjami, wiedziałem, że to nie jest tylko moja prywatna sprawa - o atmosferze tuż przed i tuż po otrzymaniu Grammy za płytę "Night in Calisia" opowiadał w Dwójce Włodek Pawlik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Włodek Pawlik: nie ma ortodoksyjnych jazzmanów

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 12:00
- Te dwie rzeczy się wykluczają, bo jazz to przestrzeń wolności. Z niego wyrasta wszystko: funk, R&B, soul... - argumentował pianista i kompozytor.
rozwiń zwiń