Francuski barok w warszawskim stylu. Przyjdź na koncert!

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 14:22
Warszawska Opera Kameralna i Program 2 Polskiego Radia zapraszają na kolejną odsłonę cyklu radio/O/pera. Koncert odbędzie się w środę 3 grudnia o godz. 19.30.
Koncert poprowadzi Władysław Kłosiewicz - uznany interpretator muzyki dawnej, zwłaszcza klawesynistów francuskich
Koncert poprowadzi Władysław Kłosiewicz - uznany interpretator muzyki dawnej, zwłaszcza klawesynistów francuskichFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Koncert poprowadzi dyrygent i klawesynista Władysław Kłosiewicz, który od lat współpracuje z najwybitniejszymi solistami i dyrygentami specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki XVII i XVIII wieku. W jego dorobku fonograficznym znajduje się wiele wybitnych utworów klawesynowych.

Od 1993 r. prowadzi orkiestrę barokową Musicae Antiquae Collegium Varsoviense Warszawskiej Opery Kameralnej. Z tym właśnie zespołem - a także Zespołem Wokalnym Warszawskiej Opery Kameralnej i znakomitymi solistami - muzyk wystąpi na koncercie w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Lutosławskiego.

Program:

Jean-Baptiste Lully Ballet des Gardes, Ballet de Xerxès

Jean-Philippe Rameau Les Boreades - suita baletowa

Marc-Antoine Charpentier Te Deum
Wykonawcy:

Marta Boberska (sopran), Dorota Lachowicz (mezzosopran), Jan Jakub Monowid (kontratenor), Aleksander Kunach (tenor), Sławomir Jurczak (bas), Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej, Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, Władysław Kłosiewicz (dyrygent, klawesyn)
***

Bilety do nabycia na godzinę przed koncertem w kasie Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie.

mat. promocyjne/mc

Czytaj także

Władysław Kłosiewicz: muzyka Bacha nie daje zasnąć

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 14:00
- Jest to muzyka niezwykła, wspaniała, z czasem odkrywa się w niej coraz więcej zakamarków, tajemnic, przepięknych miejsc i problemów – mówił znakomity klawesynista Władysław Kłosiewicz.
rozwiń zwiń