X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Kłosiewicz: muzyka Bacha nie daje zasnąć

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 14:00
- Jest to muzyka niezwykła, wspaniała, z czasem odkrywa się w niej coraz więcej zakamarków, tajemnic, przepięknych miejsc i problemów – mówił znakomity klawesynista Władysław Kłosiewicz.
Audio
  • Władysław Kłosiewicz: Bach to niezgłębione źródło fascynacji (Dwójka)
Władysław Kłosiewicz do dziś uważa muzykę Bacha za doskonały materiał dydaktyczny
Władysław Kłosiewicz do dziś uważa muzykę Bacha za doskonały materiał dydaktyczny Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Władysław Kłosiewicz wspominał w radiowej Dwójce swoje młodzieńcze kontakty w muzyką Jana Sebastiana Bacha i zachwyt nad nią.

- Jest to niezgłębiona kopalnia tego, co może być i źródłem fascynacji, i wspaniałym materiałem do nauki i nieskończonej pracy – powiedział artysta.

Klawesynista mówił o tym. że w okresie jego edukacji utwory Bacha stanowiły część programu egzaminu technicznego. Do dziś uważa, że są one świetnym materiałem edukacyjnym, ale o tym, jak wspaniała jest to muzyka "mówi się na poziomie dydaktycznym zbyt rzadko”.

Władysław Kłosiewicz zwierzał się też ze swoich pierwszych kroków w świecie wykonawstwa historycznego utworów muzyki dawnej. Podkreślał, że w komunistycznej Polsce brakowało materiałów, płyt, które wtedy wychodziły na Zachodzie. Dopiero podróże zagraniczne z orkiestrą Jerzego Maksymiuka sprawiły, że muzyk zetknął się z nowym sposobem interpretowania dzieł barokowych.

Co z tego wynikło? Posłuchaj w dźwięku.

***

Prowadziła: Anna Skulska

Goście: Władysław Kłosiewicz

Data emisji: 19.11

Godzina emisji: 20.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Filharmonia Dwójki".

pp/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Sebastian Bach - zwyczajny człowiek i jego boska muzyka

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2014 03:20
Niemiecki kompozytor na swój sukces ciężko pracował od najmłodszych lat. - W naturze Bacha i jego sztuce kompozytorskiej jest coś z inżynierii. Już jako młodzieniec zyskał niebywałą sławę jako specjalista od organów - mówi Piotr Wierzbicki, autor książki "Boski Bach". Eseista był gościem "Klubu Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Pasiecznik – zakochana w Mozarcie, marząca o Bachu

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 15:54
- Zanikanie Bacha w repertuarach filharmonii spowodowało zanik dobrego gustu w naszej publiczności. Ona się zadowala papką, w kółko powtarzającą się - mówiła wybitna sopranistka w rozmowie z Marcinem Majchrowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bach z serca, a nie z nut

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 15:00
– Mam wrażenie, że Pierre Hantaï nie tyle pracuje z partyturą, ile muzykę Bacha ma po prostu w sobie – mówiła Magdalena Łoś o nowej płycie klawesynisty.
rozwiń zwiń