X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska Orkiestra Radiowa koncertowo kończy sezon

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2015 10:00
Koncert na zakończenie sezonu artystycznego Polskiej Orkiestry Radiowej poprowadzi dyrygent orkiestry Michał Klauza.
Muzycy Polskiej Orkiestry Radiowej podczas jednego z występów w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Muzycy Polskiej Orkiestry Radiowej podczas jednego z występów w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda LutosławskiegoFoto: Wojciech Kusiński/PR

Michał Klauza wybrał do niedzielnego programu dwa polskie mało znane dzieła: Symfonię C-dur Józefa Elsnera i Finale molto presto Franciszka Lessla. Pierwszy utwór to jedyna z ośmiu symfonii kompozytora, która zachowała się do naszych czasów. Otwiera ona listę polskich symfonii XIX wieku, bogatych w aluzje i symbole narodowe. Z kolei Finale molto presto w tonacji g-moll to ocalały fragment jednej z sześciu zaginionych dziś symfonii Lessla.

Polska Orkiestra Radiowa i "kulinarny" finał sezonu. Rozmowa z Michałem Klauzą >>>

Zaproszenie do udziału w zakończeniu sezonu przyjęli dwaj klarneciści. Koncertujący na całym świecie Nemiec Wolfgang Meyer oraz Krzysztof Grzybowski – pierwszy Polak studiujący u Sabine Meyer, młodszej siostry Wolfganga. W duecie wykonają Konzertstück nr 1 F-dur op. 113 i nr 2 d-moll op. 114 Felixa Mendelssohna na klarnet i basethorn.

Największą ciekawostką wieczoru będzie wykonanie powszechnie znanego Koncertu klarnetowego A-dur Mozarta. Wolfgang Meyer zagra go na klarnecie basetowym. Instrument ten jest nierozerwalnie związany z wirtuozem Antonem Stadlerem, bliskim przyjacielem Mozarta. W dzisiejszych czasach instrument wraca do łask.

Bilety na koncert można kupić w sklepie Polskiego Radia.

Program:

Franciszek Lessel Finale molto presto, Wolfgang Amadeus Mozart Koncert klarnetowy A-dur KV 622, Felix Mendelssohn Konzertstück nr 1 F-dur op. 113 i nr 2 d-moll op. 114 na klarnet i basethorn, Józef Elsner – Symfonia C-dur op.11

Wyk.: Wolfgang Meyer (klarnet basetowy, basethorn); Krzysztof Grzybowski (klarnet); Polska Orkiestra Radiowa; Michał Klauza (dyrygent)

***

Na "Filharmonię Dwójki" w niedzielę (21.06) o godz. 19.00-21.30 zaprasza Marek Zwyrzykowski.

mg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Młodzi kompozytorzy, wybitni dyrygenci. Michał Klauza o Polskiej Orkiestrze Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 10:00
– Zależy mi, by wizerunek Polskiej Orkiestry Radiowej był na miarę XXI wieku – mówił w Dwójce Michał Klauza, nowo powołany dyrektor artystyczny POR.
rozwiń zwiń