"Lalka" w Powszechnym w kontekście XXI-wiecznym

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2015 09:00
- To nie będzie klasyczne, lekturowe przedstawienie dzieła. My tekst Prusa odczytujemy przez "tu i teraz" - mówił w Dwójce reżyser spektaklu Wojciech Faruga.
Audio
  • Wojciech Faruga i Julia Wyszyńska o spektaklu "Lalka. Najlepsze przed nami" w Teatrze Powszechnym (Poranek Dwójki)
W spektaklu Lalka. Najlepsze przed nami Stanisława Wokulskiego zagra Marcin Czarnik, a  Izabelę Łęcką Anita Sokołowska (na zdjęciu)
W spektaklu "Lalka. Najlepsze przed nami" Stanisława Wokulskiego zagra Marcin Czarnik, a Izabelę Łęcką Anita Sokołowska (na zdjęciu)Foto: Katarzyna Laskowiecka/materiały promocyjne Teatru Powszechnego

Gość "Poranka Dwójki" zastrzega jednak, że jego "Lalka" nie jest opowieścią o życiu w Warszawie w 2015 roku. - Tym, co nas pociągnęło w tej powieści, jest skala mierzenia się w niej z kondycją ludzką. W tym wypadku nie ma znaczenia, czy jest rok 2015 czy 1899. Świadomie zrezygnowaliśmy z XIX-wiecznego kostiumu, bo to by skłaniało nas do igrania z konwencją - tłumaczył reżyser spektaklu, którego premierę zaplanowano na 15 maja.

Co zatem łączy współczesnych Polaków z bohaterami powieści Bolesława Prusa?

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: Wojciech Faruga (reżyser) i Julia Wyszyńska (aktorka)

Data emisji: 14.05.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wojenny debiut Zofii Wichłacz w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 11:48
Reżyser Łukasz Kos i varsavianista Krzysztof Jaszczyński opowiedzieli o spektaklu "Porozmawiajmy po niemiecku" oparty na pamiętniku nastoletniej Polki Hanny Zach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Koniec świata w Breslau" po raz pierwszy w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 15:41
Wrocławski Teatr Współczesny zmierzył się ze słynnym kryminałem Marka Krajewskiego. - Oddaję moją powieść w ręce fachowców - mówił pisarz w Dwójce.
rozwiń zwiń