Wojenny debiut Zofii Wichłacz w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 11:48
Reżyser Łukasz Kos i varsavianista Krzysztof Jaszczyński opowiedzieli o spektaklu "Porozmawiajmy po niemiecku" oparty na pamiętniku nastoletniej Polki Hanny Zach.
Audio
  • Łukasz Kos i Krzysztof Jaszczyński opowiadają o spektaklu "Porozmawiajmy po niemiecku" na podstawie wojennego pamiętnika Hanny Zach (Poranek Dwójki)
  • Otwarcie nowej siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie (Poranek Dwójki)
W spektaklu Porozmawiajmy po niemiecku zobaczymy debiutującą na scenie Zofię Wichłacz, nagrodzoną Orłem w kategorii Odkrycie roku za filmową rolę Biedronki w Mieście 44 J. Komasy
W spektaklu "Porozmawiajmy po niemiecku" zobaczymy debiutującą na scenie Zofię Wichłacz, nagrodzoną Orłem w kategorii "Odkrycie roku" za filmową rolę "Biedronki" w Mieście 44 J. KomasyFoto: PAP/Paweł Supernak

Dojrzewanie i młodość Hanny Zach przypadły na czas wojny. Na kilkudziesięciu stronach grubego zeszytu dziewczyna opisuje ponad dwa lata swojego życia. To osobista relacja rozpoczęta w wieku 15 lat.

Pamiętnik Hanny został niedawno odnaleziony w antykwariacie, jest unikalnym świadectwem, zaskakującym i bulwersującym dokumentem z tamtego czasu. Spektakl teatru Polonia na podstawie tych zapisków będzie miał premierę 14 maja.

W audycji wysłuchaliśmy także relacji z otwarcia nowej siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Data emisji: 12.05.2015

Godzina emisji: 6.00

materiały prasowe/bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zofia Wichłacz: wzorowałam się na Meryl Streep

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 19:23
- Zachwycałam się filmami z jej udziałem. Są dla mnie wyznacznikiem, punktem do którego chciałabym kiedyś dojść - mówiła w Jedynce 19-letnia aktorka, która w filmie Jana Komasy "Miasto 44" zagrał główną rolę kobiecą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zofia Wichłacz - od Ogniska Machulskich do trudnych tematów

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2015 21:49
- Mam to zboczenie zawodowe i gdy oglądam film najważniejszy jest dla mnie aktor. To niezwykłe, jak niektórzy są prawdziwi i autentyczni w tym, jak grają - mówi Zofia Wichłacz.
rozwiń zwiń