X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Świat na scenie: Dramaturgia Kazimierza Brauna

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2009 12:03
Audycja Iwony Malinowskiej z udziałem krytyka teatralnego Janusza Majcherka poświęcona tym razem dramaturgii Kazimierza Brauna.
Audio

11 listopada 2009, godz.21:30

Kazimierz Braun w 1984 roku wyjechał z Polski i zamieszkał na stałe w Stanach Zjednoczonych. Obecnie wykłada na Uniwersytecie w Nowym Jorku. Przed wyjazdem był znanym i cenionym reżyserem teatralnym, dyrektorem sceny lubelskiej, a potem Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Zasłynął jako oryginalny inscenizator sztuk Tadeusza Różewicza ("Białe małżeństwo"), sztuk Witkacego, głośne były jego mickiewiczowskie "Dziady" i "Anna Liwia" wg fragmentów prozy Joyce'a. Zadziwiał śmiałymi rozwiązaniami teatralnymi. Podobnie - w Teatrze Telewizji, dla którego przygotował spektakle według sztuk Cypriana Kamila Norwida: "Za kulisami" i "Pierścień wielkiej damy". Znany jest też jako znakomity teoretyk teatru , autor książek "Nowy teatr amerykański" i "Teatr wspólnoty". W stanie wojennym zdecydował się na wyjazd z kraju. Być może z nostalgii za krajem , Kazimierz Braun z reżysera i inscenizatora stał się autorem teatralnym. Napisał 10 sztuk, których bohaterami są wybitne postaci polskiej historii i kultury: Cyprian Kamil Norwid, Helena Modrzejewska, Ignacy Paderewski, Maria Curie-Skłodowska , Tamara Łempicka, Powstańcy Warszawscy, Lech Wałęsa, aktorzy Stanu Wojennego. Utwory te złożyły się na tom zatytułowany "Sztuki o Polakach". Fragmenty dwóch radiowych realizacji tych sztuk znajdą się w audycji: "Królowa Emigrantka" (rzecz o Helenie Modrzejewskiej) i "Bojkot".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy "Indyk" Mrożka!

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2009 15:06
Znana z wielu wystawień scenicznych sztuka Sławomira Mrożka Indyk, należy już do klasyki dramaturgii współczesnej. Ta melofarsa w dwóch aktach rozgrywa się, jak czytamy w didaskaliach, "w romantyzmie, na obszarze księstwa".
rozwiń zwiń